Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

"Uděláme vše pro to, abychom se na prvním místě udrželi i po zbytek sezóny," burcuje Tadeáš Sova

Tadeáš Sova, který se do vyškovské branky postavil po zranění jedničky Štěpána Spurného, se stal hrdinou posledních zápasů, nyní jsme pro vás s tímto mladým brankářem připravili rozhovor.

Tadeáši je za vámi vítězné utkání s VelMezem, jak zpětně tohle utkání hodnotíte?

"Utkání s Velkým Meziříčím hodnotím kladně. Na zápas jsme byli dobře připravení, a tak také vypadal obraz hry. Velké Meziříčí jsme až na pár centrů k ničemu nepustili a zaslouženě si došli pro vítězství. V prvním i druhém poločase jsme si vypracovali velké množství šancí, které kdybychom proměnili, mohlo být rozhodnuto již dříve."

Byla to Vaše třetí nula v letošní sezóně MSFL, co to pro Vás znamená?

"Každé utkání s nulou je dobré pro brankářovo sebevědomí i sebevědomí celé obrany, avšak na tato čísla moc nehledím a spíše mě těší, když v zápase zvítězíme a odneseme si 3 body."

Do branky jste se dostal, po zranění Vašeho kolegy, Štěpána Spurného, co se Vám honilo hlavou, když jste viděl, že Štěpán potřebuje střídat?

"V takovýchto momentech musíte mít hlavu co “nejčistější“. Nikdy není lehké naskočit do rozehraného utkání (zvlášť z pozice brankáře). Takže jsem nad ničím moc nepřemýšlel a bral to jako fakt. Do utkání jdu vždy s tím, že chci klukům co nejvíce pomoci a zvítězit."

V nedávném rozhovoru Vás pochválil a podporoval i kapitán Michal Klesa, snaží se vám pomáhat i třeba na tréninku a před zápasem?

"Michal je skvělý hráč, který odehrál několik zápasů v lize a má mnoho zkušeností. Snaží se nám mladším hráčům vždy pomáhat a předat nám nějaké zkušenosti. Jeho pochvaly si velmi vážím. Je dobré mít takového hráče v kabině, který dokáže tým pozvednout za každé situace."

Po osmi odehraných kolech se nacházíte na samém vrcholu MSFL, jak to vnímáte Vy sám a naopak co v kabině, řeší se postavení v tabulce?

"Je příjemné být na průběžném prvním místě. Tento rok máme skvěle poskládaný tým, který funguje na hřišti i mimo něj. Myslím si, že všichni v klubu máme nejvyšší cíle a budeme dělat vše pro to, abychom se na prvním místě udrželi i po zbytek sezóny."

Nyní je před vámi souboj s rezervou Sigmy, s čím do tohoto utkání půjdete?

"Do utkání se Sigmou půjdeme určitě s tím, že chceme potvrdit domácí vítězství a odvézt si z Olomouce tři body. Utkání s “B“ týmy jsou vždy specifická a hodně náročná ale věříme, že zápas v neděli zvládneme a zvítězíme."

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?

"Fanouškům bych chtěl poděkovat za to, jak nás v každém zápase podporují a fandí za každého stavu. Jejich přízeň nás těší a snažíme se jim odvděčit dobrými výkony na hřišti."

 

Tademu děkujeme za poskytnutý rozhovor a přejeme mnoho štěstí!