Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

“Zrušení zápasu je škoda, ale v celkové situaci je to od klubu rozumné řešení,“ říká vámi zvolený nejlepší hráč měsíce srpna Michal Klesa

Už je to nějaký ten pátek co pražský rodák přicestoval k nám na Hanou, dnes je velkým oblíbencem fanoušků, což dokazuje i anketa, kterou Michal opanoval už podruhé. Dnes vám s tímto zkušeným matadorem přinášíme rozhovor.

Michale stal jste se vítězem ankety nejlepšího hráče měsíce srpna, jaký je to pocit?

"Vážím si toho a zvláště v mém věku to potěší (úsměv)."

Jste prvním hráčem, který tuto anketu vyhrál podruhé (Říjen 2019 – poprvé), zaútočíte teď na hattrick?

"To asi rozhodnou moje výkony na hřišti, jestli mě fanoušci ocení. Ale víc než vyhrávat individuální ceny, tak budu mnohem radši, když se bude dařit týmu a budeme vyhrávat na hřišti."

Těsně za vámi v anketě skončil Pavel Simr, který se v právě probíhající sezóně zapsal mezi střelce už šest krát, našel v něm Vyškov útočníka, který mu vloni tak moc chyběl?

"Osobně si myslím, ze Pavel by si tu cenu zasloužil více než já, jeho branky nám přinesly hodně bodů. A já osobně jsem moc rád, že mu to tam padá a daří se mu na hřišti, protože je to super kluk a krásně zapadnul do kabiny. A ano, je to přesně ten typ útočníka, který tu sezóny, co tu jsem, Vyškovu chyběl."

Po sedmi odehraných kolech je Vyškov v čele tabulky, co na to říkáte?

"Jsem strašně rád, kde v tabulce jsme. Je tu hrozně mladý a šikovný tým a je jen dobře, že ta naše práce je vidět ve výsledcích a postavení v tabulce a doufám, že se nám bude dařit i nadále a na špici se udržíme co nejdéle."

Naposledy jste o body, bojovali v Kroměříži, je bod z derby uspokojivý?

"Zápasy s Kroměříží jsou vždy náročné a vyrovnané. Tenhle zápas byl o první brance, tu jsme bohužel nevstřelili. Jsem rád, že jsme branku neobdrželi a Tade má nulu. Určitě mu to zvedne sebevědomí, není to lehká situace pro něj po zranění Spurase a já věřím, že nám vychytá hodně bodů. Bod z Kromclu a s nulou má svoji cenu."

Na středu byl podle původního plánu připraven duel s prvoligovým Slováckem v rámci Mol cupu, který se však vinou vysoké marodky a současné epidemiologické situaci zrušil, chtěl byste se k tomuto nějak vyjádřit?

"Samozřejmě je to škoda hlavně pro fanoušky, mohli vidět ve Vyškově opět prvoligový tým v soutěžním zápase. I my jsme si mohli zkusit, jaké to je, změřit sily s první ligou. Na druhou stranu máme opravdu hodně zraněných, hrajeme teď vše ve třinácti lidech a další anglický týden by byl strašně náročný. Třeba konkrétně pro mě tři zápasy v jednom týdnu s ranním vstáváním do práce a s minimem regenerace jsou opravdu náročné a v Kromclu už jsem únavu hodně cítil. Druhá věc jsou náklady na testování nebo případné komplikace s karanténou, kdyby byl někdo na covid pozitivní. Takže za mě je sice zrušení zápasu škoda, ale v celkové situaci je to od klubu rozumné řešení."

V sobotu vás čeká utkání se zatím čtrnáctým Velkým Meziříčím, co od tohoto utkání očekáváte?

"Do zápasu jdeme sice jako favorit dle tabulky, ale já očekávám náročné utkání proti kvalitnímu soupeři, který má v týmu také zkušené borce a inkasuje málo branek. Ale já věřím, že Simřík, který bude hrát proti “svým” dá nějakou tu branku a my získáme do tabulky tři body."

Jak jste zatím spokojen, se svou individuální hrou? Vstřelil jste jednu branku za šest set dvacet pět odehraných minut, ale na hřišti je vaše přítomnost cítit každý zápas.

"Je pravda, že těch branek je málo a i já od sebe očekávám gólů víc. Ale moje individuální statistiky nejsou tak důležité, pro mě je hlavní, ať vyhráváme jako mančaft a já se snažím vždy na hřišti nechat maximum a pomoct týmu. Když budeme vyhrávat, já budu spokojený rozhodně více, než kdybych měl branek nevím kolik, ale nevyhrávalo se. Úspěch týmu je pro mě rozhodně výš než moje statistiky."

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?

"Strašně moc bych jim chtěl poděkovat za jejich podporu a klobouk dolů před nimi, jak nám jezdí fandit i na venkovní zápasy. Moc si toho vážíme a snad jim naše výsledky dělají radost. Budeme se jim snažit odvděčit na hřišti i v dalších zápasech. A ještě jednou všem moc dekuji za hlasy do ankety."

Našemu kapitánovi gratulujeme k ceně a přejeme mnoho štěstí do dalších zápasů!