Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Hodnocení podzimní části očima Michala Klesy

Michale, jak z celkového hlediska hodnotíte nedávno skončenou podzimní část MSFL?

Po ne úplně vydařeném začátku, hlavně bodově, jsme tu druhou část podzimu zvládli vcelku dobře a posunujeme se tabulkou výše tam, kde bychom všichni chtěli být.

Na kontě má Vyškov pět vítězství, čtyři porážky a osm remíz, o nejvíce bodů vás asi tento půlrok připravili zbytečné remízy, je to tak?

Je to tak, ty remízy nás stály hodně bodů, a kdybychom některé ty zápasy dokázali zvládnout za tři body, jsme teď v tabulce někde jinde. Ale zase musím být realista a v některých těch zápasech můžeme být rádi i za ten bod.

Vy sám jste se stal nejlepším střelcem Vyškova během podzimní části, byl jste se svými výkony spokojen?

Tak u mě to už není o tom, jestli jsem nejlepší střelec týmu, ale chci, aby hlavně tým vyhrával. Ze začátku mé výkony nebyly úplně optimální, pak přišlo zranění, které mi paradoxně prospělo, přišli útočníci (Fila, Harba) a já se po návratu vrátil na kraj hřiště, kde jsem hrál celou kariéru a tady už jsem se svými výkony spokojený byl a doufám, že i trenéři. Nerad hodnotím sám sebe, radši ať mě hodnotí jiní.

Spolu s Harisem Harbou jste ke konci podzimu vytvořili téměř nezničitelný útočný tandem, vycházíte s Harisem dobře? A jak se Vám s ním hraje?

S Harisem vycházíme výborné, chodili jsme spolu na večeře i na obědy, je to hrozne fajn člověk! Nevím, jestli jsme vytvořili nezničitelný tandem, ale s Harisem se mi hraje výborně. Je to fantastický fotbalista, má skvělou kopací techniku, je silný na míči i v zakončení. Je to zkušený borec, s kterým je radost hrát.

Za měsíc říjen Vás fanoušci zvolili hráčem měsíce, co to pro Vás znamená?

Jak už jsem řekl, osobní úspěchy pro mě už nejsou to nejdůležitější, ale samozřejmě to potěší, že lidi ocení tu moji práci na hřišti a vážím si jejich hlasů.

Vyhrál jste někdy během své bohaté kariery nějakou podobnou fanouškovskou soutěž?

Když jsem působil v Příbrami, vyhrál jsem klubovou anketu pro fanoušky o fotbalistu roku a sympaťáka roku.

Přemýšlel jste už nad tím, zda na jaře opět obléknete dres Vyškova?

Tak já mám platný kontrakt až do června příštího roku, tak když bude mít vedení a trenéři zájem, tak vlastně “musím” pokračovat. Jediné nad čím přemýšlím je, zda se nevrátit domů. Jsem 250 kilometru od domova, kde mám děti a vidím je málo. Ale nechci utíkat z boje, zvlášť když postavení v tabulce není úplně ideální, takže si myslím, že i na jaře budu oblékat dres Vyškova.

Co by měli fotbalisté Vyškova do jarní části zlepšit, aby tabulkou stoupali vzhůru?

Napadá mě ze nejspíš produktivitu, šanci máme dost, ale gólů z nich už tolik ne. A taky se naučit zvládat dotáhnout některé zápasy do vítězného konce a body budou přibývat. Věřím tomu, protože tým je dobrý, jsou tu všichni fotbalisti výborní, mladí kluci, kteří s každým zápasem získávají ty potřebné zkušenosti k tomu, abychom to někdy dotáhli k těm třem bodům. Jsem rad, že je tu skvělá parta a moc si to tu užívám.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům po konci podzimní části?

Fanoušků bych chtěl touto cestou strašně moc poděkovat. Jsou skvělí, podporuji nás doma i venku a patří jim obrovské díky!!!