Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Jednatel klubu Martin Chalupecký hodnotí podzimní část MSFL

Hodnocení před nedávnem skončené podzimní části Moravskoslezské fotbalové ligy z pohledu jednatele klubu Martina Chalupeckého:
 
Pane Chalupecký, jak z pozice jednatele klubu MFK Vyškov hodnotíte podzimní část MSFL?
 
"Před začátkem jsme byli všichni zvědaví, jak bude podzim probíhat, co se soutěží udělají nově nastolené změny. I přes jisté počáteční komplikace se podařilo sestavit charakterově silný tým, který se po neúspěšném startu dokázal semknout a ke konci se výsledkově zlepšil. Podzimní část jsme zakončili se ztrátou šesti bodů na páté místo. Tam si myslím, že předváděnou hrou patříme."
 
Co Vám během podzimní části udělalo největší radost?
 
"Moc mě těší zapojování mladých hráčů do týmu, v tomto trendu budeme rozhodně pokračovat. Chceme ukazovat, že mladí zde opakovaně dostávají příležitost proniknout do dospělého fotbalu, tak aby sbírali co největší minutáž a v čase se z nich vedle stávajících opor vyprofilovali nové budoucí vyškovské hvězdy. Těm současným oporám chceme naopak umožnit vyzkoušet si vyšší soutěže a posunout je o kus dál. Myslím si, že je dobré tento fotbalový koloběh nezastavit, ale naopak podporovat. Energie musí proudit."
 
Mohl byste fanouškům přiblížit, jakým směrem se klub bude nadále ubírat?
 
"Chceme být moderním klubem s růstovým prostředím. V současné době máme několik cizinců, kteří mají režim profesionálů. Tuto možnost, jako například speciální dopolední tréninky, teď dostanou i hráči, kterým to umožní jejich studentský nebo pracovní harmonogram. Evidentně to přináší výsledky. Loni jsme zaznamenali přestup Mohameda Tijaniho do FC Vysočina Jihlava. Ještě nemůžu být konkrétní, ale věřím, že velmi brzy budeme vídat ve vyšších soutěžích i další naše hráče. V příštím týdnu jde na zkoušku do prvoligového týmu Ephraim. Ale není to jen o cizincích, dlouhodobě sázíme na naše mladé a věřím, že již brzy se dočkáme dalších příjemných zpráv pro Vyškovský fotbal. Základ je u mládeže, jsem rád, že ji mají na starost takové osobnosti jako je pan Schindler, nebo pan Liška. Cílem každé dobře fungující organizace je mít okolo sebe schopné lidi s dobrým srdcem. Toto je pro mě priorita, v tomto budeme pokračovat."
 
Už víte, jak se bude měnit kádr pro jarní část sezóny?
 
"V současných dnech probíhají pohovory s hráči. S některými, kteří nedokázali naplnit naše očekávání, jsme se rozloučili a nyní jsme v jednání s několika novými, o kterých si myslíme, že vhodně doplní stávající kostru týmu. Cílem nadcházející části je udržet nadstandartní fotbalový obraz a přidat k tomu výsledky. Konkrétně chci, aby se tým dotáhl na první pětku, zažíval vítezství, vydělal peníze a tuto růstovou atmosféru jsme přetavili v kvalitní přípravu na další ročník. Tato sezóna je specifická tím, že bude padat až pět týmů. Tohle rozhodně nechceme podcenit. "
 
Je něco co byste rád závěrem dodal?
 

 

"Celkově mě těší všeobecné povědomí, že tým Vyškova hraje hezký, kombinační fotbal. Chci, aby hráči věděli, že se nám můžou klidně sami ozvat, vezmeme je na test, dáme příležitost. Dále nemůžu nezmínit, jak mě těší přízeň naších nejvěrnějších fanoušků, kteří nejen cestují s týmem, ale hlavně fandí tak, že jsme všude skoro jako doma (úsměv). Zároveň přemýšlím, jak na domácí stadion dostat více lidí. Tým hraje krásný fotbal, venku je hezké počasí, ale i tak přijde malá návštěva. Na závěr bych rád předběžně pozval všechny sportovní příznivce na rodinný běh, který budeme organizovat v květnu. Bude to pohodový podvečerní běh s doprovodným programem, kde cílem bude překonat cca pěti až sedmi kilometrovou vzdálenost, Je jedno jestli chůzi nebo během. Hlavní bude pomoct někomu potřebnému a tuto akcí si užít."