Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Michal Murányi se stal nejmladším debutantem Vyškova v MSFL, dnes vám přinášíme krátký rozhovor s tímto talentovaným fotbalistou.

O tom, že ve Vyškově se nebojí dávat prostor mladým klukům a především odchovancům se ví, ale k rekordním startům zde každý týden nedochází. Tento víkend byl však výjimečný, šestnáctiletý Michal Murányi prožil svůj debut v mužském fotbale a dnes jsme s ním pro vás připravili krátký rozhovor.

 

Michale včera jste zažil svůj debut v dresu áčka, jaký to byl pocit?

"Když jsem večer dostal od trenéra zprávu, že jdu za A tým, byl jsem nervózní, ale těšil jsem se. Před zápasem už byla nervozita menší a soustředil jsem se čistě na zápas. Pocit to byl skvělý."

Stal jste se nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v dresu Vyškova do soutěžního zápasu MSFL, jste na to pyšný? (Michal Murányi - 16 let a 236 dnů)

"Určitě ano, v dorostu máme spoustu kvalitních hráčů a jsem rád, že tu možnost jsem dostal zrovna já. Do každého zápasu jdu naplno, a když není trénink, jdu na hřiště si udělat individuální trénink a zlepšit věci, ve kterých vidím své nedostatky. Samozřejmě vím, že to není jen o mně a nebýt trenéra Lišky, tak jsem nemusel nastoupit."

V utkání jste jasně dominovali, ale přesto jste se nevyhnuli jistému dramatu, jak zápas zpětně hodnotíte?

"Jak bylo již zmíněno, soupeře jsme jasně přehrávali, bohužel se nám nedařilo proměňovat šance a soupeř z první šance vstřelil gól. Pak jsme museli srovnávat, naštěstí se to podařilo a do šatny jsme šli už za nerozhodného stavu a ve druhé půli jsme dominanci potvrdili dvěma góly."

Ačkoliv je na to ještě čas, prozradíte nám své fotbalové ambice?

"Jelikož jsem ještě v mladším dorostu, tak jsem nad tím tolik nepřemýšlel, ale určitě chci v budoucnu nastupovat v dresu A týmu a doufám, že jim budu přínosem. Rád bych si zahrál i v druhé lize a věřím, že to bude za Vyškov."