Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Představujeme jednoho hráče Plzně Milana Petrželu

Milan Petržela je profesionálním český fotbalový záložník a bývalý reprezentant,v současnosti hraje za klub FC Viktoria Plzeň.V zahraničí hrál v německém klubu FC Augsburg.Je to rychlostní typ záložníka,čehož využívá k průniku po křídle.

KLUBOVÁ KARIÉRA 

V mládeži si zahrál si v týmech TJ Hoštice - Heroltice,FC Petra Drnovice,SK Rostex Vyškov,a FC Zeman Brno.Poté se vrátil zpět do Drnovic,kde se před jarní částí ročníku 2002/03 propracoval do seniorského mužstva.

V létě 2003 jej získal na přestup celek 1.FC Slovácko.Za moravský týmem začal hrát pravidelně prvoligové zápasy.Celkem si připsal za Slovácko 70 ligových startů,během kterých nastřílel tři branky.

V dubnu 2006 Petržela podepsal tříletou smlouvu platnou od léta 2006 se Spartou Praha.Celý transfer ze Slovácka do Sparty se zrealizoval údajně za osm milionů Kč.V klubu se neprosadil.Odehrál pouze jedno ligové střetnutí,gól nedal.

Po přestupu do Sparty zamířil hráč obratem na půl roku hostovat do klubu FK Jablonec 97.V zimně 2006/07 si Sparta Praha stáhla Petrželu zpět do svých řad,ale již 1.března byl poslán zpět na hostování do Jablonce.Zde nastoupil k 24zápasům v lize,během nichž vsítil jednu branku.Bylo to ve 24.ligovém kole 22.dubna 2007 proti hostujícímu týmu FC Tescoma Zlín.Milan Petržela vystřídal opoločase Jiřího Homolu a v 75.minutě vyrovnal na konečných 1:1.

Od ledna 2008 hostoval ve Viktorii Plzeň ze Sparty.Hostování se v létě 2008 změnilo v přestup a Milan uzavřel se Západočechy kontrakt platný na tři roky.

Po Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 přestoupil do týmu německé Bundesligy FC Augsburg za částku kolem 10miliónů korun.Podepsal tříletý kontrakt.Setkal se zde s krajanem Janem Morávkem,jenž v týmu působil na jaře na hostování a před letní předstávkou přestoupil z FC Schalke 04.Právě Morávek pomáhal Petrželovi s vyřizováním mimofotbalových záležitostí.Během prvních 7kol německé Budesligy hrál Milan Petržela v 6 utkáních,třikrát střídal a třikrát byl střídán,gól nevstřelil.Po sezoně 2012/13 se s klubem dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

Návrat FC Viktoria Plzeň

V červnu 2013 se vrátil zpět do Plzně,kde podepsal tříletý kontrakt.