Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Rozhovor s šestnáctiletým talentem Jiřím Klimešem

Přinášíme vám rozhovor s talentovaným, šestnáctiletým fotbalistou Jiřím Klimešem, který si v sobotu odbyl svůj debut v dresu Áčka. Jsme rádi, že hráči jako je Jirka ukazují, že tvrdá práce se vyplácí. 

Jirko, máte za sebou debut ve vyškovském áčku jaký je to pocit?

"Je to skvělý pocit, dostat se v šestnácti letech do A týmu. Takové šance si velice vážím a je to pro mě obrovská zkušenost."

Jak ses cítil, když ses od trenéra Trousila dozvěděl, že dostaneš šanci hrát od první minuty?

"Bylo to pro mě překvapení, že budu hrát od začátku. Původně jsem očekával, že nastoupím na posledních dvacet minut, ale když mi trenér před zápasem řekl, že nastupuji od první minuty, tak jsem myslel, že mi bouchne srdce a nervozitu jsem cítil po celém těle."

Hrál jsi proti Rosicím, což je třetiligový tým, tohle se každému šestnáctiletému klukovi jen tak nepodaří, jak to vnímáš?

"Zápas proti Rosicím byla úplně jiná dimenze fotbalu než to, na co jsem zvyklý. Rychlost, důraz, kvalita každého z protihráčů, to vše bylo na velmi vysoké úrovni. Takže jsem rád, že ve mě trenéři vidí potenciál a že mi dali možnost v takovém zápase nastoupit. Nečekal jsem, že v mém věku nastoupím za první tým Vyškova. Doufám, že jsem se aspoň trochu předvedl. Také musím říct, že tato nominace pro mě byla veliká pocta a samozřejmě že hodně dobrou zkušeností pro moji další fotbalovou kariéru."

Nastoupil jsi po boku Michala Klesy dlouholetého prvoligové hráče, poradil ti Michal něco, popřípadě odnesl sis z jeho hry něco?

"Hrát s Michalem byl veliký zážitek. Jde vidět, že je to velká osobnost týmu jak na hřišti, tak v kabině. Jen jsem si z počátku nebyl jistý, jestli mu mám tykat nebo vykat. Hrát s někým, kdo odehrál mnoho let v první lize je opravdu skvělé. Sledoval jsem jeho hru a myslím, že si z toho můžu mnoho vzít do budoucna."

V pátek vyškovské áčko hraje další přátelské utkání, budeš opět v nominaci?

"To spíš nebudu. A tým se už připravuje na sezónu, takže doufám, že třeba v zimní přípravě opět naskočím do nějakého ze zápasů."

Jaký je tvůj fotbalový cíl do budoucna?

"Teď se budu samozřejmě soustředit na dorostenecký fotbal a do budoucna se určitě budu snažit prosadit do A týmu Vyškova. Ale mým fotbalovým snem je samozřejmě první liga a jak o mně všichni spoluhráči ví tak třeba i do Pražské Sparty."