Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Rozhovor se zkušeným střelcem Michalem Klesou

Jak zatím hodnotíte vstup do jarní části sezóny?

"Myslím si, že vstup do soutěže musíme všichni hodnotit jenom kladně. Ztratili jsme jen za remízu u vedoucího týmu v Líšni, kde jsme si objektivně víc jak bod ani nezasloužili. Zbylé zápasy jsme zvládli za tři body, takže panuje spokojenost."

Dovedete si představit v příští sezóně nastupovat v dresu Vyškova ve FNL, tedy v druhé nejvyšší fotbalové soutěži na území ČR?

"Tohle je asi předčasná otázka, máme ještě docela velkou ztrátu na postupové místo, kam se dotahuje i silná Kroměříž a myslím si, že to je otázka spíše na vedení a na trenéry, jestli by o mě měli zájem. Já si to asi představit umím, troufám si říct, ze kdybych dobrovolně s profi fotbalem neskončil, tak doteď hrají v Budějovicích, kde jsem měl na stole od Martina Vozabala a Davida Horejse nabídku nové smlouvy. Mám rád výzvy a věřím si, že bych ještě Vyškovu ve FNL měl co nabídnout."

V současném kádru MFK Vyškov převažují mladí hráči, které doplňují zkušení matadoři v čele s vámi, jak se vám zatím s ostatními hráči spolupracuje?

"Spolupráce s klukama je úplně super. Už po příchodu sem do klubu, jsem měl spoustu telefonátu s lidma z fotbalu a všichni se ptali, jak to tu vypadá. A já jim hned říkal, že tady je sice mladý tým, ale že kluci jsou hrozně šikovní a fotbaloví, jsou tu dobří trenéři, takže si to tady ve Vyškově moc užívám a snad i klukům na hřišti trochu pomáhám."

V pátek vás čeká další těžké a zároveň důležité utkání, do Vyškova přijede Uničov, chtěl byste něco vzkázat fanouškům?

"Já bych chtěl fanouškům v první radě poděkovat, že chodí a povzbuzují nás, že přišli i teď v sobotu, kdy to počasí moc na fotbal nebylo. Vzkázal bych jim, ať určitě přijdou zase, protože tenhle zápas bude dost náročný a my ho potřebujeme zvládnout i s jejich podporou. Za celý tým si troufám říct, že na hřišti necháme zase všechno a doufám, že prodloužíme vítěznou sérii."