Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Vyškov letos hraje nejhezčí fotbal v MSFL.. Mohou pomýšlet na postup", říká bývalý hráč MFK Michael Sečkář

️Michael Sečkář v MFK strávil poslední dvě sezóny a jeho výkony ačkoliv bez statistických zápisů patřili k těm lepším, letos se propracoval do áčka 1. SK Prostějov a hraje tak druhou nejvyšší soutěž na území České republiky.

👉Po dvou letech ve Vyškově, jste se vrátil do “svého“ Prostějova, jak se Vám osobně zatím daří?

"Musím říct, že ze začátku to bylo trochu těžší, než by se mohlo zdát. Přeci jen druhá liga je trochu o něčem jiném než třetí a já se musel nejprve sžít s týmem a bojovat o místo v základu. Teď už se cítím dobře. Daří se, jak mně osobně, tak i týmu a za to jsem nesmírně rád."

👉Před nedávnem, bylo to v utkání s Vlašimí jste dokonce zaznamenal první branku ve FNL, gratulujeme, jaký to byl pocit?

"Pocit to byl rozhodně skvělý. Moc mi to mohlo získat takové to zdravé herní sebevědomí a do dalších zápasů se mi hned nastupovalo lépe. Hlavně jsem ale rád, že ten gól našemu týmu pomohl získat tři body, to je nejdůležitější."

👉Prostějov se nyní drží na krásné čtvrté pozici, je to pozice, která odpovídá předsezónním predikcím klubového managementu?

"Prozatímní čtvrté místo je krásné, protože na něm Prostějov po jedenácti odehraných kolech ještě asi nebyl. Nicméně určitě bych krotil emoce. Ve FNL je situace taková, že osmý tým ztrácí na první čtyřku tři body, takže je to velmi vyrovnané. Z tohoto důvodu musíme zůstat nohama na zemi, nicméně jsem rád, že se držíme na špici a doufám, že zde zůstaneme co nejdéle."

👉Stíháte občas zkontrolovat dění u svých někdejších spoluhráčů?

"Určitě ano. Vyškov jsem sledoval každý týden, dokud se MSFL hrála. Musím říct, že to letos mají poskládané skvěle, tým plný talentovaných mladíků a vedle toho velezkušení Michal Klesa s Pavlem Simrem, je to dobře vyvážený tým. Když jsem měl volno, tak jsem se byl podívat na zápas dokonce osobně a podle mého názoru hraje Vyškov letos nejhezčí fotbal ve třetí lize. Kluci zatím jasně plní to, co od nich trenér Trousil vyžaduje, každý plní, co má a to je dobře."

👉Nebýt odloženého utkání se Sigmou, možná by Vyškov přezimoval na první pozici, má podle Vás Vyškov na to porvat se o postup do FNL?

"Myslím si, že na to kluci určitě mají. Myslím si, že právě díky tomu, že mají tým doplněný o starší matadory, tak dokážou zůstat nohama na zemi a na jaře se porvou o postup. Teď nechci lhát, ale nevzpomínám si, kdy byl Vyškov po podzimu naposledy takto vysoko, osobně bych Vyškovu prvenství moc přál."

👉Letošní sezóna je pro fotbalisty Vyškova v pořadí už stou, chtěl byste klubu a všem lidem okolo něj, hráčům, funkcionářům i fanouškům něco popřát?

"Popřát bych chtěl v dnešní nelehké době hlavně hodně zdraví všem hráčům, funkcionářům i fanouškům. Ať se na jaře poperou o postup a fanouškům speciálně, aby se brzy mohli vrátit na stadiony, protože každý klub je potřebuje."

️Michaelovi moc děkujeme za poskytnutý rozhovor a přejeme mnoho štěstí jak ve fotbalové kariéře, tak v životě.🍀