Aktuality

náhled Fortuna MSFL Muži A

Z Vyškova ke hvězdám! Epizoda první

V rámci následující rubriky bychom rádi poukázali na to, že MFK Vyškov své cíle plní a především pak na to, že na rozdíl od mnoha jiných klubů, je Vyškov skutečně skvělým odrazovým můstkem pro skok do profesionálního fotbalu.

Jednatel našeho klubu, Martin Chalupecký po skončení podzimní části v rozhovoru pro vyškovský deník poznamenal, že jedním z cílů hanáckého klubu je stát se líhní profesionálních fotbalistů.

V této rubrice si připomeneme několik fotbalistů, kteří alespoň na krátký čas spojili svou kariéru s Vyškovem, a pomohlo jim to k lepším zítřkům.

Prvním hráčem, kterého si představíme, je pro spoustu z vás velice známý Mohamed Tijani.

Mohamed do Vyškova přišel na jaře roku 2018, ze španělského klubu Vallecano, který sídlí na předměstí hlavního města Madridu. Během jarní části Tijani nastoupil do patnácti utkání, ve kterých se rodákovy z Pobřeží slonoviny podařilo vsítit i dvě branky. Už na konci loňské sezóny bylo jasné, že mladý stoper bude členem Trousilovy party i pro další sezónu. Během podzimní části letošní sezóny odehrál Tijani čtrnáct zápasů a byl jedním ze základních stavebních kamenů vyškovské sestavy.

Mladý stoper samozřejmě neunikl pozornosti týmům z vyšších soutěží a k třicátému prvnímu lednu Tijani ve Vyškově skončil. Přestoupil do Jihlavy, kde má k dnešnímu dnu již jedenáct startů. Mohamed tedy od svého přestupu na Vysočinu nevynechal jediné utkání a spolu se svými spoluhráči míří za postupem do baráže o postup do Fortuna Ligy.