>

Aktuality

náhled Muži "A" - F:NL

Nikdo si nedokázal představit záchranu dvě kola před koncem, říká po záchraně Rostislav Horáček

Výhra nad Jihlavou zajistila vyškovským fotbalistům kýžený cíl - záchranu ve F:NL. Bezprostředně po utkání poslal na pozápasové hodnocení kouč Trousil svého asistenta Rostislava Horáčka, který se jal hodnocení dosažení sezónního cíle a zápasu s Jihlavou.

Záchranu máte jistou, jaké jsou emoce bezprostředně po utkání?
Je to hlavně velká radost. A za mě i takový větší zázrak. To, co tady Honza Trousil společně s vedením dokázal. Před startem druhé ligy si nikdo nedokázal ani představit, že po 28. kole budeme mít 34 bodů a budeme relativně v klidu zachráněni. Myslím si, že to není náhoda, ale důkaz toho, že mančaft měl hlavu a patu, a díky tomu hrál výborně. Kloubouk musím smeknout i před celým vedením klubu, které se v šibeničním termínu dokázalo připravit na působení v profifotbale a i po organizační stránce jsme před zbytkem ligy nezaostávali. To stejné platí i pro lidi z Drnovic.

Pojďme se podívat na samotný zápas. Jaký byl ve vašich očích?
Nevím, jestli nám ten gól hned v první minutě i trochu neuškodil. Jihlava převzala otěže zápasu, ale naštěstí se nám teď směrem dozadu daří a nějak výrazně nás nedokázala přehrát. I v době, kdy měla herně navrch, tak jsme je do ničeho velkého nepouštěli a tak trochu paradoxně jsme z brejkových situací měli obrovské šance, které jsme měli proměnit. Přiznávám, že na závěr už bych bral i remízu, protože to fakt bylo na vážkách. Naštěstí se v závěru síla našeho mužstva ukázala a potvrdili jsme, že kluci jsou schopni dát gól i takovou tou fotbalovou vůlí.

Podruhé na jaře dokázal Vyškov zlomit zápas v závěrečných minutách. Ukazuje to silnou vnitřní sílu týmu?
Určitě. Není to jen tak, nemůže to být náhoda. Honza (Trousil, pozn. red.) to řekl klukům v kabině, že je z mužstva ta síla cítit. Upřímně můžu říct, že za čtyřicet let, co jsem ve fotbale, je tady ta soudržnost opravdu veliká. Parta si sedla, trenér tomu dal řád a genius loci drnovického stánku tomu dodal zbytek. 

Budou oslavy velké?
Hned po zápase jsme hráčům řekli, že je čekají ještě dvě kola, která jsou důležitá a i když nebudou mít takovou váhu jako zápas s Jihlavou, tak v nich nechceme udělat průšvih, který by udělal kaňku na našem úspěchu, kterým je záchrana ve F:NL. Určitě dostanou šanci ti, co hráli méně. A oslavy? Ty budou určitě velké. Něco máme slíbeného od vedení klubu po zápase s Duklou a budeme to moct pořádně oslavit. Emoce v týmu jsou jasné a zasloužené, protože se udělal opravdu poctivý kus práce.