>

Aktuality

náhled Muži "A" - F:NL

Podpis nové smlouvy? Hodně to pro mě znamená, říká kapitán Klesa

Ve Vyškově načne už čtvrtou sezónu a doufá, že bude kompletní. Záložník Michal Klesa se s vedením dohodl na nové smlouvě a tým tak jako kapitán povede do vůbec premiérové sezóny v profesionálním fotbale.

 

Ve Vyškově jste se dohodl na nové smlouvě, co pro vás znamená?

Znamená to pro mě hodně. Byl jsem tady vždycky spokojený, co se týče zázemí, kluků v šatně, vedení a samozřejmě fanoušků. Byli super po celé ty dvě sezóny, co tady jsem. To, že teď máme druhou ligu, je skvělý bonus. Sice jsme si to všichni chtěli vybojovat na hřišti, ale i tak je to super. Aspoň si takhle na konci kariéry zase po těch letech vyzkouším profesionální soutěž. 

 

Byly ve hře i nějaké další nabídky?

Z profi soutěží, respektive ze druhé ligy jsem neměl žádné nabídky. Samozřejmě byly nějaké kontakty od klubů z Prahy nebo na Moravě, a především se ptaly, jestli budu chtít hrát druhou ligu, nebo zůstanu v nižších soutěžích. Všechno jsem v podstatě odmítnul s tím, že mám předběžnou dohodu tady ve Vyškově a že chci pokračovat. Nic pro mě nebylo reálné natolik, že bych o tom přemýšlel. 

 

 

Poslední zápas soutěžní duel jste odehráli v polovině října loňského roku. Máte teď o to větší chuť zpět do fotbalu a do zápasů?

Všichni se těšíme. Za poslední kalendářní rok jsme mistrovských zápasů odehráli snad jen jedenáct, takže všem to chybělo a chybělo to i mně. V mém věku – když to řeknu blbě – už se těším jenom na zápasy (úsměv), takže tohle mi chybělo. Předtím to bylo hlavně o dlouhém individuálním tréninku někde v lese a v mém věku už se to blbě kouše, ale nějak se to zvládlo. Teď budeme všichni nachystaní na sezónu ve F:NL.

 

Co jako tým očekáváte od první sezóny ve druhé nejvyšší soutěži?

Já osobně tu soutěž znám, hrál jsem ji, i když už je to nějaký čas. Hodně týmů je tam pořád stejných, když jsem nějaké zápasy viděl, tak úroveň je pořád stejná. Některé týmy bývají odskočené nahoře, hlavně tedy ty, co chtějí hrát o postup. Odskočené jsou tedy fotbalově a hráčskou kvalitou. Se zbytkem tabulky se ukáže, na co vlastně máme. Jasný cíl pro nás jako pro nováčka je záchrana, a pro to uděláme všechno. Klidný střed tabulky by byl bonusem navíc. 

 

 

 

Jednatel týmu Martin Chalupecký v dopoledním rozhovoru zmínil, že chce tým postavit na skvělé kabině z loňské sezóny.

Máme mladý šikovný mančaft, který s druhou ligou, respektive profesionálním fotbalem nemá tolik zkušeností. Tým bude ještě určitě nějak doplněn, ale i tak to bude výzva, a pro naše kluky se šance ukázat, aby se následně fotbalem mohli živit. Je to teď na každém z nich, co ukáží na hřišti.

 

Druhou nejvyšší soutěž budete hrát v Drnovicích. Co byste chtěl vzkázat fanoušků a jak je tam nalákat?

Chtěl bych jim vzkázat, jak moc jsme vděční za to, jak nás podporovali, když jsme hráli třetí ligu. Do Drnovic je to kousek, stadion pěkný a dokonce možná o něco fotbalovější, než ten nás ve Vyškově, kde máme navíc atletický ovál. Já už jsem zažil v Drnovicích ligu, tak se tam bude dobře hrát.

 

 

Daniel Kinc