>

Aktuality

náhled Muži "A" - F:NL

Příprava finalizuje, vyrovnaný zápas ovládly Rosice

Vyškovští fotbalisté pomalu finalizují přípravu na premiérovou účast ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. 

Fotbalisté Vyškova mají za sebou už čtyři přípravné duely. Nejprve se svěřenci trenéra Trousila představili na Širůchu proti Slovácku a prvoligovému soupeři podlehli 1:6. Následně se Vyškov představil proti Olomouci a i druhá zkouška proti soupeři z FORTUNA:LIGY přinesla porážku. Tentokrát 0:3. Na začátku července prověřila Vyškov Kroměříž a soupeř z východní hané slavil výhru 1:0. 

 

Prozatím poslední zkouška před F:NL přišla v sobotu 10. července, kdy se svěřenci Jana Trousila zamířili do Rosic k utkání proti tamnímu Slovanu. Herně vyrovnané utkání přineslo několik příležitostí na obou stranách a těsnou výhru Rosic v poměru 2:1. 

 

Trenér Trousil využil v zápase s Rosicemi hned dvaadvacet hráčů a po zápase nebyl úplně spokojený s výkonem některých svých příznivců a dal to jasně najevo v pozápasovém hodnocení. „Chybí nám hráči do soubojovosti, protože máme hodně technických hráčů a to na druhou ligu nestačí. A když přijdou soupeři, kterými jsou i Rosice, se kterými jsme hráli v MSFL vyrovnaně, tak to prostě nestačí. Většina jejich kluků je nad 190 centimetrů, hrají tvrdě a poctivě a pak mají někteří naši hráči problém. Z naší strany ten zápas nebyl herně úplně špatný, ale bohužel jsme neproměnili své šance,“ začal hodnocení přípravného zápasu Trousil.

 

„Ve druhé půli jsme nasadili jinou sestavu a do nějaké sedmdesáté, osmdesáté minuty jsme působili velmi dobře, měli jsme více ze hry a měli jsme šance. Bohužel Zádrapa chytal fantasticky a lapil nám dvě tři gólovky. Pak přišla z naší strany úplně nesmyslná chyba na levé straně, kdy jsme to úplně opustili a po brejku nás potrestali. Při druhém gólu přišel nepochopitelný zkrat a střela z půlky a gól do prázdné branky. Musíme pracovat na proměňování šancí,“ pokračoval lodivod Vyškova. 

 

Otázky samozřejmě dále visí nad kádrem pro novou sezónu, který se stále ještě formuje a na své definitivní doladění stále ještě čeká. „Máme pořád strašně moc hráčů, které ještě testujeme. Po zápase vyřadíme čtyři, nebo pět hráčů, které pošleme na hostování a během dalšího týdne by nás měli posílit dva až tři hráči z ligových týmů. Potřebujeme dva stopery a jednoho hráče do středu hřiště,“ uzavřel Trousil.

 

Před začátkem soutěže čekají vyškovské fotbalisty ještě dva přípravné duely. Ve středu 14. července zamíří svěřenci Jana Trousila do Zbýšova, kde se utkají se Startem Brno a v sobotu 17. července přijde na řadu generálka s Uničovem na stadionu v Drnovicích.