>

Aktuality

náhled Mladší žáci SpSM - U13 JIH

Soustředění v Boskovicích U13 ročník 2005 dne 3.2.2018 - 7.2.2018

Máme za sebou velmi vydařené zimní soustředění v Boskovicích.Kromě všestrané pohybové průpravy jsme sehráli dvě přátelské utkání se staršími hráči FC Boskovice.Klimatické podmínky nám přály,neboť teploty se pohybovaly od nule do dvou stupňů.Do prvního utkání jsme šli po třífázovém tréninku,kde na  nás bylo vidět,že se jedná o první utkání v novém roce a tak únava byla viditelná.I přesto kluci bojovali.Dvoubrankovým vedením a spoustou neproměněných šancí skončil první poločas.Ve  druhé půli bylo vidět jak se kluci vydávají z posledních sil.Soupeř snížil naše vedení z penalky,ale stále byla kvalita na naší straně.Ale neproměněné šance a únava srážela naše borce dolů.Soupeři se podařilo vyrovnat.Nakonci jsme přeci mohli vyhrát,ale bohužel jsme neproměnili penalku.I přesto panovala u nás radost z předvedené hry.Večer se kluci těšili na teplý wellness a regeneraci v místních lázních.Do druhého utkání jsme šli proti stejnému soupeři,který udělal jedinou změnu a to pro nás zásadní,změnil pozici brankáře.Celý zápas odchytal výborný klučina,který byl očividně velmi zkušený.Co předváděl v brance bylo neuvěřitelné.Soupeř nám nenechal v první půli čas ani prostor na nějaké větší držení míču.Proto jsme hráli v rychlém tempu míče z druhého dotyku a náběhy do volného prostoru.Bylo krásně vidět jak kluci jsou čim dál venku na umělce se dokázali rychle aklimatizovat,věřit a využívat celou plochu hřiště.Obrana fungovala na výbornou až na dvě situace,kdy nás potrestali hned po rohu.Bohužel,jak jsem psal výše golman byl nepřekonatelný a když už jsme se chtěli radovat,tak mu vypomohla obrana.Zápas skončil 2:0 pro FC Boskovice a tímto jsme ukončili zimní soustředění.

Pro nás to byla kvalitní příprava před jarní částí ligy.