>

Aktuality

náhled Muži "A" - F:NL

Utkání v Chrudimi branku nepřineslo, Vyškov má další cenný bod

V předposledním venkovním utkání letošní sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavítali fotbalisté Vyškova do Chrudimi. Důležitý duel v boji o záchranu nakonec branku ani přes šance obou týmů nepřinesl, a tak si týmy podělily body a zase se o něco přiblížily vysněné záchraně. 

MFK Chrudim – MFK Vyškov 0:0 (0:0) 

Žluté karty: 78. Míka – 50. Lahodný, 75. Vintr

Sestava Vyškova oproti středeční bitvě s Vlašimí doznala dvou změn, v základu se objevili Ackroyd s kapitánem Klesou.

Úvodní minuty ale patřili Východočechům a ti se už ve třetí minutě dostali do vedení. Kejřova střela zapadla křížem přesně k tyči, domácí se radovali, rozhodčí však po zhruba minutě a konzultaci s čárovým branku zrušili, neboť viděli teč jednoho z Chrudimských v ofsajdovém postavení.

I nadále však byli domácí aktivnější, po půlhodině pálil Sokol, ovšem Kinský byl u své tyče připraven. Trenér Trousil na převahu soupeře reagoval po půlhodině střídáním, místo Lacíka šel do hry Moučka a ten hru výrazně oživil. Přesto si Vyškovští ryzí šanci v první půli nevypracovali, naopak z dálky znovu nebezpečně pálil Sokol, jehož pokus ránu Kinský vyškrábl nad.

Do druhé půle vstoupil Vyškov daleko aktivněji a byl herně lepší. Po hodině hry stopoval dlouhý nakopávaný míč a chyběl mu zhruba krok ve sprinterském souboji s brankáři Floderem, aby jej obešel a zakončil do prázdné branky. Do hry se postupem času dostali i Cabadaj s Lualem.

Druhý jmenovaný mohl být v napínavém závěru hrdinou svých barev. Po rohovém kopu a nepřesné ráně Kanakimany se k němu dostal míč ve vápně, Lual vypálil na zadní tyč, ale Floder se natáhl a předvedl zákrok zápasu. Závěrečné minuty už byly oboustranně opatrné a oba celky se nakonec v honbě za záchranou spokojily se ziskem bodu.

Sestavy

MFK Chrudim: Floder – Míka, Koželuh, Donát, Sokol – Jan Řezníček (C) – Voj. Řezníček (63. Záviška), Průcha, Kejř (73. Látal), Vrána (63. Kesner) – Firbacher (63. P. Juliš). 

 

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, F. Štěpánek, Harušťák, Oulehla – Ackroyd (67. Cabadaj), Lahodný – Kanakimana (83. Dan Jambor), Klesa (C) (83. Srubek), Lacík (32. Moučka) – O. Vintr (67. Thon).