>

Aktuality

náhled Muži "A" - F:NL

Vyškovští fotbalisté míří do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

Vyškov se chystá po sedmi letech ve třetí nejvyšší soutěži na posun o patro výše, do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kde se představí vůbec poprvé ve své stoleté historii. Přípravy na účast v plně profesionální soutěži jsou náročné, své o tom víc jednatel klubu Martin Chalupecký.

 

Fotbalisté Vyškova v loňské sezóně MSFL stihli odehrát pouze deset utkání, to poslední 10. října a od té doby čekali, zdali ročník dohraje, nebo nikoliv. Nedohrál. Vyškov měl však ze všech týmů nejlepší bodový průměr, a tak mu byla nabídnuta možnost postupu do druhé nejvyšší soutěže. „Slibujeme si od toho určitě větší zájem lidi o fotbal. Chceme je naučit na fotbal chodit. Čekají nás nesmírně atraktivní zápasy. Myslím, že se to bude lidem líbit,“ říká jednatel Vyškova Martin Chalupecký. 

 

Před úvodní sezonou je v lehkém napětí. „Na sezonu se velmi těšíme. Jsme si však plně vědomi kvalit druhé ligy a jdeme do toho s velkým respektem a pokorou,“ přiznává Chalupecký. „Pro každého nováčka v nové soutěži je cílem udržet si pozici i pro následující sezonu. U nás je to stejné. Chceme jít bojovnou, ale systematickou cestou. Chceme to postavit na skvělé kabině z loňské sezony,“ dodává odhodlaně.

 

V domácím azylu v nedalekých Drnovicích se fanoušci mohou těšit na velké souboje se Zbrojovkou, Líšní či Prostějovem nebo Opavou. Jak vypadají takové přípravy na účast ve F:NL? „Jsou rozhodně náročnější, než jsem čekal. Jak po finanční stránce, kdy naše práce ještě neskončila a stále hledáme finanční partnery pro spolupráci, tak pro organizaci. Neméně důležitá je příprava a složení hráčského kádru, která stále probíhá a ještě probíhat bude,“ popisoval. 

 

Tým se může těšit na nové posily nejen na hřišti, ale také v oblasti managementu. „Ti, co s námi byli, zůstávají. Největší posilou je pro nás pan Zbyněk Zbořil, který se stal novým  generálním manažerem. Posílili jsme také jine oblasti jako PR a marketing. Stále nás hodně práce čeká, budeme rádi za každou pomocnou ruku. Je toho opravdu hodně,“ uzavírá. 

 

Rozpis nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude k dispozici už ve středu 16.6., kdy je na programu v Praze ligové grémium a na něm proběhne i rozlosování obou nejvyšších fotbalových soutěží.

 

Program přípravných zápasů:

 

Úterý 22.6., 18:00 – Slovácko vs. Vyškov (hřiště Širůch, Uherské Hradiště)

Sobota 26.6., 10:30 – Sigma Olomouc vs. Vyškov (hřiště Slatinice)

Sobota 3.7., 10:30 – Vyškov vs. Kroměříž

Sobota 10.7., 11:00 – Rosice vs. Vyškov

Středa 14.7., 17:30 – Start Brno vs. Vyškov (hřiště Zbýšov)

Sobota 17.7., 10:30 – Vyškov vs. Uničov (hřiště Drnovice)

 

 

 

 

Daniel Kinc