Rozjetý Varnsdorf narazil! Dvěma góly ho popravil Krollis

Velice cenné tři body zůstávají v Drnovicích. Fotbalisté Vyškova porazili Varnsdorf, který se v posledních kolech nastartoval k parádním výkonům v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Svěřenci trenéra Jana Kameníka ovšem všechny nástrahy ustáli a díky dvěma trefám Raimondse Krollise snižují ztrátu na čelo tabulky.
25. kolo F:NL 2023/24, 27. 4. 2024 10:15

MFK Vyškov: Borek – Ilko (C), Straalman, Musa, Aberkane – Eneme (90. Lahodný), Sylla, Mafwenta (71. Schön) – Svoboda (71. Bayo), Krollis (90. Diallo), Fomba (84. Krška).

FK Varnsdorf: Vaňák – Juzvak (84. Adeleke), Kubista, Kouřil, Zálešák – Kříž (84. Vlk), Samko – Rudnytskyy (C) (60. Gembický), Kosař (76. Podzimek), Polyák – Vojta.

Branky: 14. Krollis, 79. Krollis.

ŽK: 22. Aberkane – 50. Kubista, 54. Samko, 90+2. Gembický

ČK: 90+2. Krška.

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Lakomý.

Vyškov se potřeboval opět vypořádat s absencí brankáře Jana Stejskala, ale také Filipa Štěpánka a Allana Delferriera. Úvodní minuty však nepřinesly žádné nepřekonatelné komplikace pro domácí tým, ba naopak. Ve 13. minutě se totiž MFK propracoval do svojí první významné šance a Issa Fomba perfektně nachystal pas Raimondsi Krollisovi, jenž z místa před bránou klinicky přesně uklidil balón k tyči.

Podobně jako minule se Zbrojovkou však Vyškovanům vedení nevydrželo příliš dlouho. Po půl hodině hry se dostal z ojedinělé možnosti k dorážce Matyáš Vojta, jehož domácí defenziva trestuhodně nechala úplně nekrytého. Krollis pak mohl trestat ještě svojí hlavičkou, která ovšem skákala jen těsně vedle brankové konstrukce. Varnsdorf každopádně mohl být spokojen s remízou po prvním poločase.

Ve druhé části se Jihomoravané začali rozjíždět na vyšší obrátky. Velice slušnou šanci měl například Eneme ze standardní situace, který ale orazítkoval jenom tyč. Stejný fotbalista navíc potřeboval jenom pár dalších minut na další příležitost, nicméně tentokrát ji pokryl pozorný gólman Vaňák. Severočeský mančaft spíše vyčkával na své přechody dopředu a už pomaličku pokukoval po bodu.

Všechno se však změnilo v 78. minutě, kdy po střele Baya dorážel hlavou Krollis. Od něj míč už letěl do sítě a bránící Kouřil se ho snažil odvrátit marně. Druhá trefa lotyšského snajpra tedy nasměrovala MFK k veledůležitému zisku tří bodů. Přitom se již plánovalo Krollisovo střídání, což se po trefě odložilo až do posledních chvilek střetnutí. Finiš duelu pak uzavřela nepříjemná situace, kdy červenou kartu viděl David Krška po tvrdém podražení Gembického.

Na vítězství Vyškova se však už nic neměnilo. Skóre 2:1 přineslo domácím kýžený úspěch a stahuje náskok vedoucí Dukly Praha ze čtyř bodů na pouhý jeden. Další kapitola stíhací jízdy o první ligu pokračuje příští neděli 5. května na půdě Viktorie Žižkov.