15. března 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Na třetí pokus bez výhry. Vyškov padl s rezervou Sigmy

Čekání na vítězství pokračuje. Ani v 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY fotbalisté Vyškova na tři body nedosáhli, když prohráli venku s béčkem Sigmy Olomouc. Rozhodovala jediná branka, jež padla v poslední čtvrthodině duelu.
19. kolo F:NL 2023/24, 15. 3. 2024 17:00

SK Sigma Olomouc B

1:0

(0:0)

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Dohnálek, Sláma, Amasi (71. Zifčák), Israel, Fiala (71. Muritala), Matys, Hadaš (58. Šíp), Spáčil, Langer (C) (58. Mikulenka), Křišťál.

MFK Vyškov: Stejskal – Štěpánek (C) (90. Nghabo), Ilko, Němeček, Sylla – Lahodný (79. Svoboda), Mafwenta, Delferriere (46. Krška), Schön (34. Bayo), Diallo (34. Fomba) – Krollis.

Branky: 76. Šíp.

ŽK: 70. Fiala – 24. Němeček, 43. Delferriere, 89. Štěpánek.

Rozhodčí: Machálek – Pochylý, Ježek.

Po karetních trestech se vrátili zpět do zahajovací sestavy Filip Štěpánek, jemuž rovnou připadla i kapitánská páska, a Lukáš Lahodný. Na křídle začínal také Patrik Schön. Pro Vyškov byla zásadní, aby vlétl do boje a urvat první výhru jarní části sezóny.

Od začátku to ovšem trochu drhlo, a to zejména v momentech, kdy Olomouc B těžila z rychlých útoků po křídlech. Postupem času se však rodily i vyškovské příležitosti – například při balónu Krollise do předbrankového prostoru, u něhož Schönovi k zakončení mnoho nechybělo. Ten stejný hráč pak naneštěstí pro hosty pálil ve 23. minutě jen ze složité pozice, což gólmana Digaňu příliš nevylekalo.

Hru MFK bylo zapotřebí rozhýbat. Trenér Jan Kameník proto ještě před poločasem sáhl do sestavy a místo Dialla a Schöna poslal na trávník Baya s Fombou. To sice hru trochu oživilo, nicméně blízko brance byla paradoxně Sigma B, jíž scházel jen kousek potom, co Fiala vystihl skákavý balón a málem ho poslal hlavou do sítě. Skóre se tak už do půle neměnilo.

Také do druhé fáze naskočil MFK se změnou, když Delferriera nahradil Krška. A právě čerstvý fotbalista Vyškova málem propasíroval míč do sítě ze standardní situace, ale míč skončil o kousíček vedle. Olomoucká defenziva ovšem další nepříjemnosti příliš řešit nemusela, naopak ligová rezerva uměla dostat míč dopředu a připravovala Jihomoravanům krušné momenty.

Pořádně hořkou se následně stala 76. minuta, kdy domácí využili mezery v obraně hostů a Jáchym Šíp uklidil míč na 1:0. Svěřencům kouče Kameníka přitom už nezbývalo příliš mnoho času a bylo evidentní, že hubené vedení si chce Sigma zuby nehty udržet. A dělala všechno pro to, aby její plán klapl.

Vyškov tak prohrál druhé utkání ze tří jarních střetnutí, což komplikuje situaci na čele soutěže. Pokud by Dukla Praha v sobotu uspěla nad Žižkovem, může nahradit MFK na první příčce F:NL. Další zápas absolvuje Vyškov až po reprezentační přestávce, a to doma v sobotu 30. března od 10.15 s Táborskem.