3. září 2022, Kryštof Severa

Vyškov zvládl souboj s Karvinou a zlomil sérii proher

Závěr anglického týdne se Vyškovu vydařil na výbornou. Díky povedenému startu do zápasu mohli svěřenci Jana Trousila slavit vedení 2:0, které i přes snížení ve druhé půli udrželi a mohou slavit tři důležité body.
7. kolo F:NL 2022/23, 3. 9. 2022 10:15

2:1

(2:0)

MFK Karviná

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek, Matys, Kubala – Lahodný – Kanakimana (90+3. Weber), Krška (60. Fofana), Dao (67. Williams), Alégué Elandi (60. Jambor) – Vintr (C) (67. Klesa).

MFK Karviná: Ciupa – Zedníček (76. Cienciala), Žídek (C), D. Krčík, A. Krčík (46. Rezek) – Bartl, Soukeník (70. Papadopulos) – Málek (46. Boháč), Budínský (45. Memić), Mikuš – Durosinmi.

Branky: 3. Krška, 8. Lahodný – 65. Štěpánek (vla.). Žluté karty: 58. Kubala (VKV), 78. Williams (VKV), 86. Jambor (VKV) – 36. Durosinmi (KAR), 72. Žídek (KAR). Rozhodčí: Batík – Bureš, Lakomý.

Vyškov vstoupil do zápasu s Karvinou nejlépe jak mohl. Hned ve třetí minutě totiž Lukáš Lahodný odcentroval z pravého křídla na malé vápno, kde si míč neomylně našel David Krška, jehož hlavička skončila za zády Jiřího Ciupy. Druhou branku měl na noze Dao, jenž si našel prostor na ose hřiště a svou ranou jen o kousek minul šibenici karvinské branky. Exploze radosti se zopakovala až v osmé minutě, kdy Lahodný vysunul Kanakimanu, jehož brejk skončil sice zákrokem Ciupy, ale od něj se míč odrazil před Lukáše Lahodného, jenž si věděl rady a poslal míč do odkryté sítě.

Snížení viselo ve vzduchu v jednadvacáté minutě, kdy se míč octnul na hlavě Žídka, ale ten těsně minul domácí bránu. Třetí branku mohl zaznamenat Kanakimana po akci Ondřeje Vintra, ale podobně jako Žídek, tak i on v dobré pozici minul. Vyškov i nadále prokazoval ofenzivní choutky, ale k vyložené příležitosti už se nedostal a poločasové skóre znělo 2:1 pro domácí.

Ve druhé půli prokázala Karviná svou kvalitu a hned po šesti minutách druhé části se hnal na Kinského Durosinmi, ale první střelou Kinského nepřekonal a následnou šanci zpacifikoval přesným obranným zákrokem Filip Štěpánek. Změna skóre přišla až v 65. minutě, kdy se do centru Boháče nešťastně vložil právě Štěpánek a usměrnil míč do sítě.

Vrátit domácím dvoubrankové vedení mohl po třech minutách střídající Fofana, jenž obral o míč hostujícího obránce a ostře vypálil. Jeho zakončení však branku hostí o pár čísel minulo. V závěru ještě Vyškov zahrozil Klesou a Lahodným, ale skóre se již neměnilo. Vyškov po dvou porážkách zabral a může slavit tři body.