31. srpna 2022, Kryštof Severa

Vyškov se na Dukle střelecky neprosadil a vrací se bez bodu

Ve druhém utkání anglického týdne zavítali fotbalisté Vyškova na hřiště pražské Dukly, kde domácí měli v úvodní půli značně navrch. Vypracovali si řadu šance a dvě z nich také proměnili. Dvoubrankové vedení poté strážili ve druhém poločase velmi pečlivě, Vyškov se tak snížení a případného zdramatizování utkání nedočkal.
6. kolo F:NL 2022/23, 31. 8. 2022 17:30

FK Dukla Praha

2:0

(2:0)

MFK Vyškov

FK Dukla Praha: Šťovíček – Barac, Holiš, Piroch, V. Svoboda – Kim (66. Havelka), Peterka (C), Ullman (74. Moulis), Kozel (88. Šebrle), Buchvaldek (88. Uhlíř) – Matějka (74. Huf).

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Fofana, Matys, Kubala (78. Lacík) – Jambor (66. Krška), Lahodný – Kanakimana, Moučka (36. Štěpánek), Alégué Elandi (66. Dao) – Vintr (C) (78. Klesa).

Branky: 13. Matějka – 25. Buchvaldek. Žluté karty: 23. Peterka (DUK) – 20. Alégué Elandi (VKV), 72. Kubala (VKV), 79. Štěpánek (VKV). Rozhodčí: Adámková – Arnošt, Novák.

Domácí viditelně posíleni svou první výhrou v sezóně, která přišla na hřišti béčka Slavie, vstoupili do duelu s Vyškovem velkou aktivitou. Už ve druhé minutě mohl otevřít skóre Kozel, tvrdou ránu vyrážel brankář Kinský. O deset minut později se mohl prosadit Matějka, hlavičkoval na přední tyči, jenže proti byl opět hostující gól. Lukáš Matějka pokračoval ve svém snažení a za minutu už se radoval. Kim jej vysunul za obranu, domácí forvard si pokryl míč před Matysem a prostřelil po zemi Kinského – 1:0.

Rázem byli domácí na koni a o chvíli později to byl opět Matějka, který hrozil z voleje po přihrávku za obranu, ale tentokrát přestřelil. Vyškov se stále nemohl dostat do hry a v 25. minutě podruhé inkasoval. Po centru z pravé strany propadl míč ve vápně k Lukáši Buchvaldkovi a ten svoji ránu umístil nechytatelně pod břevno – 2:0.

Šance domácích se rodily i nadále. Ullman stál na konci Dukly, když dostal kolmici za obránce Matyse, tísněn nakonec střílel bodlem vedle. O minutu později byli Pražané nesmírně blízko třetímu gólu. Kim uvolnil patičkou Svobodu a ten přihrávkou před úplně prázdnou branku vyzval Matějku, ten ale v tisíciprocentní šanci nepochopitelně přestřelil.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté, šance z jejich strany ale nepřicházely. Mezi střelec se naopak zapsal Matějka, gólovou radost hatil ofsajd. Po hodině hry se narodila největší a jediná šance Vyškova v utkání, když zprava utíkal sám na branku Kanakimana, ranou na bližší tyč ale Šťovíčka nepřekonal.

Vyškovský kouč Trousil postupně sáhl ke všem střídáním, ale hostům na Julisce dnes nebylo přáno. Dukla v závěru poctivým výkonem ustrážila svůj dvoubrankový náskok a dočkala se druhé výhry v řadě, hostující MFK naopak podruhé v řadě prohrál.