27. srpna 2022, Tadeáš Mima

Penaltová otočka proti Vyškovu: Z derby vyšla lépe Líšeň

Utkání bylo rozehráno solidně, nicméně konečný výsledek mluví ve prospěch hostů. Fotbalisté Vyškova neudrželi vedení nad regionálním rivalem z Líšně, který obrátil díky dvěma trefám z penalty. Jediným střelcem na straně domácích byl Ondřej Vintr.
5. kolo F:NL 2022/23, 27. 8. 2022 10:15

MFK Vyškov

1:2

(1:1)

SK Líšeň 2019

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Matys, Kubala – Jambor (78. Weber) – Kanakimana (78. Dao), Krška (62. Lahodný), Fofana (84. Kratochvíla), Alégué Elandi (62. Klesa) – Vintr (C).

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Černín, Lutonský – A. Čermák (84. Šumbera) – Bednář, Matocha (90. Laczkó), Machalík (70. Otrísal), Sokol (70. Reteno Elekana) – Vandas (84. Zikl).

Branky: 18. Vintr – 35. A. Čermák (pen.), 51. A. Čermák (pen.). Žluté karty: 21. Krška (VKV), 50. Jambor (VKV), 50. Kubala (VKV), 87. Srubek (VKV) – 64. Černín (LIS), 70. Matocha (LIS). Rozhodčí: Kvítek – Matoušek, Hádek.

Vyškov chtěl navázat na skvělou formu z úvodu ročníku, kdy si připsal tři výhry a remízu ze čtyř utkání. A také zkraje derby s Líšní se zdálo, že jsou svěřenci Jana Trousila nabuzení k aktivnímu výkonu. Krška rozehrával nebezpečnou standardku v první desetiminutovce, po níž Ilko nestřílel vůbec zle. Stejně tak si našel zajímavou pozici Fofana, jemuž ovšem balón sjel z nohy.

Na gól se tak čekalo do 18. minuty. Domácí fotbalisté se zabydleli po rohovém kopu poblíž Vajnera, před nímž se snažil uklidit hlavičkou míč do sítě Srubek. Akce ale pokračovala, Kanakimana vrátil centr do ohně a Ondřej Vintr překvapil brankáře pohotovým zakončením na 1:0. Kolem půlhodiny hry pak šel Kanakimana do šance ze strany, nedokázal ale prostřelit brankáře mezi nohama. Podobně se nezadařilo ani Vintrovi pálícímu jenom do bloku.

Utkání se začalo překlápět ve prospěch Líšně od 35. minuty po ruce Kršky, po které rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Adrián Čermák a s ledovým klidem poslal míč přesně na opačnou stranu, než skákal Kinský. Tím brněnský mančaft smazal ztrátu a do konce poločasu už herně neklopýtl.

Obrat dokonala Líšeň po pauze, konkrétně v 51. minutě. Znovu bylo rozhodující dění ve vápně, kde po původně nenápadném faulu pískl sudí druhou penaltu v zápase. Čermák tak ani napodruhé nenechal nic náhodě a s přehledem upravil stav na 2:1 pro hosty. Tým kolem kapitána Jeřábka následně sice zahodil brejk tří proti jednomu, výsledek si však pečlivě hlídal.

Vyškovu už nepomohly ani příležitosti v úplném závěru utkání. Velmi blízko byl Vintr se svojí přihrávkou do vápna, kde ovšem nabíhající spoluhráč míč přeběhl a nevyprodukoval střelu. Jen do náruče gólmana potom mířil z poslední standardky Klesa a bylo jasné, že na průběžnou první příčku F:NL zamíří Líšeň. Vyškov každopádně má stále na kontě velmi pěkných deset bodů, které ho drží v popředí tabulky.