11. října 2022, Kryštof Severa

Fantazie! Vyškov udolal Jablonec a postupuje do další fáze poháru!

Vyškov ve svém pohárovém působení pokračuje. První těžká zkouška v podobě prvoligového soupeře je úspěšně splněna. Bílý balet si na jabloneckém hřišti nevypracoval příliš šancí, ale díky penaltovému zásahu Ondry Vintra může i tak slavit postup do další fáze národního poháru.
3. kolo MOL Cup 2022/23, 11. 10. 2022 17:00

FK Jablonec

0:1

(0:0)

FK Jablonec: Richter – Považanec (K), Houska, Cools, Heidenreich, Surzyn, Polidar, Šulc (59. Jovović), Patrák (59. Chramosta), Akpudje, Sejk (59. Ikaunieks).

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, Štěpánek, Dweh, Klesa (K) (61. Lahodný) - Kanakimana, Cabadaj, Moučka, Jambor (61. Vintr), Lacík (39. Alegue) - Kratochvíla (50. Oulehla).

Branky a nahrávky: 86. Vintr (pen). Žluté karty: 85. Richter (JAB) – 90+1. Vintr (VKV). Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Pospíšil.

Pohárová sestava se již tradičně lišila od té ligové. V brance sice dostal příležitost Tonda Kinský, ale před ním se objevil libérijský reprezentant Sampson Dweh a navrátilec David Němeček. Po delší době naskočil také KRatochvíla a David Moučka.

Jablonec od prvních minut jasně ukazoval svou kvalitu a Kinský se musel ve své bráně otáčet. Fantastický zákrok vytáhl hlavně při šanci Sejka, který se octl po centru z levé strany úplně sám před Kinským. Paličem domácích byl ovšem hlavně Šulc, který jen v první půli spálil dvě tutovky.

Ve druhhé půli to byl opět Šulc, kdo mohl otevřít skóre, ale v dobré pozici nedorazil vyražený míč do branky. Na druhé straně zahrozil technickým pokusem Alexis, ale těsně minul. Domácí přidali zejména po trojitém střídání, kdy se do hry podíval i střelec Chramosta. Gólový úspěch však zaznamenat nedokázali.

Klíčový okamžik duelu přišel až v 85. minutě. Alexis si ve vápně píchl míč okolo Richtera, který jej fauloval a Vyškov dostal k dispozici pokutový kop. Ten si vzal na svá bedra Ondřej Vintr a nemýlil se - 0:1. V šestiminutovém nastavení si Jablonec vypracoval gólovou šanci, kterou proměnit nedokázal a Vyškovští už své vedení udrželi.

Vyškov tak míří do dalšího kola poháru a už teď se pomalu přepisují klubové dějiny a klub zaznamenává jeden z největších úspěchů v historii.