17. srpna 2022, Kryštof Severa

První kolo poháru je minulostí. Vyškov si poradil s Uherským Brodem

Vyškov sice nastoupil v Uherském Brodě se značně okleštěnou sestavou, ale i přesto roli favorita dokázali splnit. Hned v první půli nasměroval favorita k výhře Thon, na něhož navázal ve druhé půli Lacík. Třetí branku zaznamenal chvíli před koncem kapitán Michal Klesa z pokutového kopu. Za domácí poté snižoval Michalec. O soupeři Vyškova ve druhém kole MOL Cupu rozhodne los.
1. kolo MOL Cup 2022/23, 16. 8. 2022 17:00

ČSK Uherský Brod

1:3

(0:1)

MFK Vyškov

ČSK Uherský Brod: Somberg – Flasar (46. Nevařil), Tkadlec, Lorenc, Švrček – J. Michalec, Venený (79. Dubský), Leskovjan (57. Strachoň), Šmatelka (57. Gettler), Sedláček (57. M. Michalec) – Josefík.

MFK Vyškov: Jícha – Oulehla, Matys (46.Srubek), Kubala – Lacík, Klesa, Cabadaj (46. Bakr), Moučka (46. Weber), Thon – Traore (74. Fofana), Kratochvíla (74. Vintr).

Branky a nahrávky: 86. Michalec – 33. Thon, 63. Lacík, 84. Klesa (pen.). Žluté karty: 21. Alassane (VKV). Rozhodčí: Ogrodník – Kostelník, Mikulášek.

Vyškov vletěl do zápasu aktivně a skóre mohl otevřít po své šanci jak Kratochvíla, tak Alassane. Proti však byla napřesná mířidla, či gólman Somberg. Na druhé straně zase zahrozil Josefík, jehož vyčapal gólam Jícha. Otevřít skóre mohl také Moučka, ale z úhlu nedokázal překonat Somberga. První gól přišel až po půlhodině hry, kdy enormní tlak Vyškova zúročil Danilual Thon a poslal míč do odkryté branky a tím poslal svůj tým do vedení. Zároveň tak dal zápasu i poločasové skóre.

Ve druhé půli pokračoval Vyškov v povedeném výkonu a právě Thon mohl navýšit vedení hostí. V dobré pozici však mířil nad branku. Druhý gól tak přidal až Barnabáš Lacík, který prošel hřištěm až k brance Brodu a poslal míč do sítě. V závěru poločasu si Vyškov vypracoval možnost navýšit díky pokotuvému kopu. Jeho zahrání si vzal na starost kapitán Michal Klesa a přesnou ranou zvýšil na 3:0 pro Vyškov. V závěrečných minutách ještě Michalec snížil, ale na postupu Vyškova už nic nezměnil.