13. srpna 2022, Tadeáš Mima

Utkání dvou poločasů: Vyškov parádně otočil s Táborskem

Dojmy z prvního poločasu? Možná trochu rozpačité. Fotbalisté Vyškova ztráceli ve třetím kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na Táborsko a nutně potřebovali oživit svůj výkon. A to se Jihomoravanům podařilo na jedničku – ve druhé půli nasázeli tři trefy a aspoň prozatím vystoupali do čela tabulky.
3. kolo F:NL 2022/23, 13. 8. 2022 10:15

3:1

(0:1)

FC SILON Táborsko

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek (C) (34. Matys), Srubek, Kubala – Fofana – Kratochvíla (35. Alégué Elandi), Krška (75. Lacík), Weber (46. Cabadaj), Kanakimana – Vintr (75. Klesa).

FC SILON Táborsko: Kotek – Kone, Navrátil (C), Mezera (63. Musa) – Plachý (78. M. Šplíchal), Bezpalec, J. Mach, Kopřiva (78. Provazník) – Nešpor (63. Varačka), Babacar (63. Tolno), Tusjak.

Branky: 55. Fofana, 57. Kanakimana, 70. Fofana – 17. Nešpor. Žluté karty: 33. Fotis Maniatis (kondiční trenér) (VKV), 45+2. Ilko (VKV) – 10. Bezpalec (TAB), 31. Kone (TAB), 41. Mezera (TAB), 58. Nešpor (TAB). Rozhodčí: Křepský – Pfeifer, Poživil.

Do utkání poprvé naskočila v základu nová posila do zálohy Jan Kubala. Nechyběly ani tradiční opory jako brankář Kinský nebo Vintr na hrotu. Ze začátku ovšem působili Vyškovští poněkud zakřiknutě a nabízeli šance soupeři. Už ve čtvrté minutě hrozil Nešpor, který prověřil gólmana ze standardní situace. Aktivita hostů přitom pokračovala a vyústila v otevírací branku v 17. minutě – tentokrát se Nešpor už nemýlil a využil spadeného balónu do vápna.

Táborsko se dostávalo i po vedoucí trefě celkem často dopředu, a proto trenér Jan Trousil sáhl hned ke dvěma střídáním. Nejdříve musel kvůli zranění stáhnout Filipa Štěpánka a následně poslal do hry také dalšího nového fotbalistu v sestavě – Alexise Aléguého místo Kratochvíly. Teprve tento impulz oživil Vyškov a začaly přicházet příležitosti. Nejdříve Alexis nastřelil Kotka při postupu z boku, načež zahodil stoprocentní možnost zblízka.

Druhá půle však znamenala naprostý obrat. Vyškov se tlačil mnohem více dopředu a první zajímavá příležitost se naskytla Kanakimanovi z hranice vápna. Střílel ale jen doprostřed brány, kde Kotek svědomitě zasáhl. Každopádně minut poté se už Jihomoravané radovali po standardce Vintra, po níž hlavičkoval Srubek přesně k Adamu Fofanovi. Střelec mezi obránci nezaváhal a poslal přesnou ránu pod břevno. Otočka byla dokonána jen o chvilku později, kdy uprchl Kanakimana a s přehledem upravil na 2:1.

Obraz hry se příliš neměnil ani v následujících momentech. Vyškov držel vysoké tempo a nenechával Táborsku, aby si tvořil výraznější šance. Výhru 3:1 tedy potvrdil svým druhým zásahem v utkání Fofana, jenž vytěžil maximum z Kanakimanovy přihrávky z boku a znovu byl vepředu bezchybný. Vyškovští hráči tak drží v sezóně sérii tří zápasů bez porážky, podruhé za sebou dali doma tři góly a minimálně prozatím hájí první příčku F:NL.