7. srpna 2022, Kryštof Severa

První body se Spartou. Remízu vystřelil Ondřej Vintr

Vyškov dokázal zvrátit nepříznivou bilanci s pražskou Spartou a po dvou loňských prohrách si ze souboje s rezervou prvoligové Sparty odnáší bod za remízu 1:1. O jedinou branku Vyškova se postaral Ondřej Vintr.
2. kolo F:NL 2022/23, 7. 8. 2022 10:30

AC Sparta Praha B

1:1

(1:0)

AC Sparta Praha B: Tůma – Váňa, Vydra, Kaštánek (89. Kukučka), Horák – Jonáš, Gedeon (74. Holoubek), Pudhorocký (C) – Goljan (66. Kuchař), O. Novotný, Schánělec (74. Šilhart).

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Fofana, Štěpánek, Oulehla (20. Srubek) – Cabadaj (78. Matys), Weber (46. Kratochvíla) – Lacík (68. Lual), Klesa (C) (46. Vintr), Krška – Kanakimana.

Branky: 43. Schánělec – 75. Vintr. Žluté karty: 85. O. Novotný (SPB), 90+4. Horák (SPB) – 33. Klesa (VKV), 86. Lual (VKV), 90+1. Ilko (VKV). Rozhodčí: Rouček – Pečenka, Cichra.

Prvních třicet minut se Vyškovu nepovedlo dle představ a Antonín Kinský musel hasit hned několik nepříjemných šancí. Vyškovská jednička však držela svůj standard a nepřipustila rozruh před vlastní bránou. Reakcí na nevýrazný výkon jihomoravského celku bylo střídání a do zápasu nastoupila staronová posila Vyškova - Jaromír Srubek.

I přes oživení hry střídáním se nepodařilo udržet vyrovnané skóre a dvě minuty před pauzou se Vyškovu nepodařilo zastavit přečíslení a na jeho konci stál domácí Schánělec, který poslal míč v brejku za záda Kinského. Poločas tak ovládla Sparta těsným výsledkem 1:0.

Vyškov se ve druhé půli vyrovnal Spartě, ale dlouho nebyl schopen se dostat do jasné gólové šance, což se ostatně nedařilo ani pražské Spartě. Zlom tak přišel až patnáct minut před pauzou, kdy Pavol Ilko prokázal své schopnosti a po průniku na pravém křídle se dostal k centru a poslal jej neomylně do prostoru, kde operoval fantom loňské sezóny - Ondra Vintr, jehož pokus zastavila až síť.

Sparta si sice mohla vzít vedení zpět díky Kuchařovi, ale ten nemířil přesně a minul branku Kinského. Na druhé straně hrozil Vyškov ze standardky, ale volný kop Kršky se snesl pouze k Tůmovi. Oba celky se tak rozcházejí smírně po remíze 1:1.