14. května 2023, Redakce

SK Agro Vnorovy – MFK Vyškov B 4:2

Pěkné fotbalové utkání bylo k vidění ve Vnorovech, které přehrály silný, ale omlazený B-tým Vyškova.
22. kolo I.A třída - sk. B, 14. 5. 2023 17:00

SK Argo Vnorovy

4:2

(3:2)

MFK Vyškov B

SK Argo Vnorovy: Motyčka – Pelucha (71. Janda), Čajka (71. Janoušek), Vyskočil, Bittner (C) (84. Kočiš), Absolon, Růžička, Zachar (71. Fedorka), Hodonský, Motyčka, Slavík

MFK Vyškov B: Havelka – Němec, Ress (C), Formánek, Rusiňák, Klimeš (71. Hanulík), Petroušek (60. Vráblík), Pospíšil (71. Kučera), Moural, Wachtel (62. Zajíček), Murányi

Branky: 15. Čajka, 31. Bittner, 45. Bittner, 66. Bittner – 7. Petroušek, 40. Klimeš

ŽK: 79. Motyčka – 54. Němec, 61. Wachtel.

Rozhodčí: Moder – Oujezdský, Malík.

Vyškovští přijeli do Vnorov s výrazně omlazeným týmem. Cílem je připravit mladé hráče na tempo a hru seniorského fotbalu. A byli to právě hráči Vyškova, kteří se jako první radovali ze vstřeleného gólu. V 7 minutě se prosadil Ondřej Petroušek – 0:1

Odpověď však přišla relativně brzy. Po chybě v obraně Vyškova se V 15minutě se trefil Jakub Čajka a vyrovnal stav utkání. Vnorovy byli o něco málo fotbalovější, nicméně mladí hráči hostů rovněž prokazovali svou kvalitu. Po dalším pochybení v obranných řadách vyškovanů se v 31 minutě trefil Bittner a otočil stav utkání na 2:1.O necelých 10minut později bylo srovnáno. Na 2:2 srovnal ve 40 minutě Jiří Klimeš.

Velkou diskuzi pak vyvolala v 45 minutě situace v pokutovém území domácího týmu, kde byl obráncem sražen k zemi hostující Jan Wachtel a hosté se dožadovali odpískání penalty. Píšťalka sudího Modera se však neozvala a pokračovalo se ve hře. Z následného protiútoku pak znovu udeřil Bittner a určil poločasový stav 3:2.

Druhý poločas byl vyrovnaný. Šance přicházely na obou stranách. Jednu z největších zahodil Jan Wachtel a potom Michal Murányi, který postupoval sám na brankáře, ale nedal.

V 66 minutě rozhodl utkání svým třetím gólem Bittner a určil tak konečný výsledek zápasu.

Pěkné fotbalové utkání vidělo 200 diváků.

Ohlasy: Postavili jsme mladé mužstvo. Musíme kluky pochválit za jejích nasazení a bojovnost. Neproměnili jsme svoje šance, což je škoda. Na druhou stranu jsme udělali chyby v obraně když máme míč pod kontrolou potom to bolí více. Zlomila to asi 45 minuta, kde jsme měli kopat penaltu. Pak jsme hned na to dostali gól. Jinak se hrál pěkný fotbal, sešla se mužstva, co chtějí hrát fotbal. Diváci museli být spokojení.