23. března 2023, Kryštof Severa, foto: Jaryn Doležel (PJV)

Vyškov v přípravě přehrál Trenčín, z penalty rozhodl Vintr

B u č o v i c e - Vyškov si reprezentační přestávku zpestřil přípravným zápasem s Trenčínem. Hosté se sice v Bučovicích ujali vedení, ale poctivý výkon MFK přinesl srovnání Souarého a ve druhé půli obrátil vývoj zápasu penaltou Vintr a pojistku přidal Traoré.
přát. Příprava 2022/23, 23. 3. 2023 11:00

3:1

(1:1)

AS Trenčín

MFK Vyškov: Jícha - Oulehla (Němeček), Musa (Srubek), Golden, Fulnek (Ilko)- Klesa, Cabadaj (Traore), Jambor (Štěpánek), Lahodný, Souaré - Fandje (Vintr).

AS Trenčín: Slavíček - Kerkez, Pires, Stojsavljević, Šebeň, Škultéty, Kmeť (C), Dos Santos, Azango, Okunola, Kupusović.

Branky:37. Souaré, 65. Vintr (pen), 88. Traoré - 24. Kupusovič

ŽK: 75. Traore (VKV)

Rozhodčí: Zaoral - Antoníček, Pospíšil.

Počet diváků: 130.

Vyškov vstoupil do zápasu pasivně a slovenský prvoligista měl o něco více ze hry. Ve 24. minutě navíc Kupusović využil nedůrazu domácí obrany a ostrou ranou ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 0:1. Vyškov inkasovaný gól nakopl a začal hrozit, zejména po levé straně, kde lajnu brousil jak obránce Fulnek, tak záložník Check Oumar Souaré. Druhý jmenovaný měl velkou šanci na srovnání ve 30. minutě, kdy se uvolnil na ose hřiště, ale prováhal okamžik ke střele. O pár minut později se dostal k situaci tváří v tvář Slavíčkovi opět Check Oumar Souaré, který napoprvé nechal vyniknout gólmana, ale dorážka už skončila v síti - 1:1. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhé půli Vyškov zabral, ale na gólový moment museli fotbaloví příznivci čekat do 65. minuty. Přetažený centr Vintra si našel Jan Fulnek, jenž byl při svém pohybu ve vápně faulován a rozhodčí Zaoral ukázal na penaltový puntík. Míč si vzal Ondřej Vintr a za hlasité podpory publika svou úlohu splnil výborně - 2:1. Obratem mohl ještě navýšit kapitán Michal Klesa, jehož ostrá rána orazítkovala spojnici břevna a tyče. Tečku za zápasem udělal v 88. minutě Alassane Traoré, jenž tváří v tvář Slavíčkovi zachoval klid a přeloboval jej - 3:1.