4. června 2023, Tadeáš Mima

Baráž pro Zlín, Vyškov ze závěrečného tlaku nesrovnal

Přestože se v závěru dostávali do zajímavých příležitostí, skóre už nijak nezměnili. Zlín uhrál venkovní duel baráže o nejvyšší soutěž remízově 0:0, což mu nakonec stačilo na udržení. Vyškovští fotbalisté tak pro příští ročník zůstávají ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.
F2 F:NL 2022/23, 4. 6. 2023 17:00

MFK Vyškov

0:0

(0:0)

FC Zlín

MFK Vyškov: Kinský - Němeček, Srubek, Musa, Dweh - Lahodný (72. Lacík), Štěpánek (65. Touré) - Kanakimana (72. Klesa), Ilko, Alegue - Bayo (46. Vintr).

FC Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský (C), Didiba, Reiter – Janetzký, Hrubý – Čanturišvili, Fantiš (88. Kovinič), Kolář – Dramé (67. Vukadinović).

Bez branek.

ŽK: 90+2. Srubek, 90+3. Dweh – 90+4. Dostál.

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Hájek.

Oproti prvnímu utkání baráže scházeli v zahajovací sestavě Golden Mafwenta a Cheick Souaré, místo nichž se dostali do boje Sampson Dweh a Pavol Ilko. Do šancí se však MFK prodíral jen velmi těžko a zdálo se, že Zlín většinu prvního poločasu herně kontroloval.

Hosté navíc měli příležitost otevřít skóre kolem čtvrthodiny hry, když se vyznamenal skvělým zásahem Antonín Kinský proti střílejícímu Fantišovi. Stačilo však jen pár chvilek, než se na opačné straně objevil Fahad Bayo a připravil si slibnou hlavičku. Tu každopádně nasměroval jenom do míst, kde byl hostující gólman.

Zlínští fotbalisté si dobře pohlídali veškeré další náznaky možností. A navíc sami se opět propracovali do slibné pozice v závěru půle zásluhou Reiterova dlouhého autu a centru Čanturišviliho. Balón se nakonec přiblížil až k Dramému, jenž ale trefoval nad.

Ve druhé půli se skóre neměnilo a trenéři se snažili reagovat střídáními. Hned zkraje dějství nasadil kouč Kameník místo Baya čerstvého Ondřeje Vintra. Góly ovšem nepřicházely, byť vyprodané Drnovice burácely a 4 500 fanoušků hnalo hráče dopředu.

Rozhodující zlom mohl nastat v 85. minutě, kdy po několika solidních šancích přece jen dostal Zlín míč do brány. Stalo se tak zásluhou Vukadina Vukadinoviće, nicméně situaci zkoumal VAR kvůli možné hře rukou a posléze trefu skutečně odvolal. Vyškov tak stále držel naději a věřil ve vyrovnání celkového stavu baráže.

MFK se ještě v posledních chvílích duelu vybičoval k několika útokům, nicméně žádný z nich už neznamenal radost domácích. Baráž tedy skončila nejtěsnějším výsledkem pro Zlín, jenž se udržel v nejvyšší soutěži a Vyškovští budou nastupovat ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE i v příštím ročníku.

Tímto utkáním zakončil svoji profesionální kariéru Michal Klesa, jemuž MFK děkuje za perfektně odvedenou práci!