8. července 2023, Kryštof Severa

Třetí duel přípravy nerozhodně, s rezervou Sigmy Vyškov neudržel vedení

S l a t i n i c e - Ve třetím duelu letošní letní přípravy čekal Vyškov soupeř z F:NL, rezerva Sigmy Olomouc. MFK v utkání dvakrát vedlo, ale pokaždé o vedení poměrně rychle přišlo. Těsně před odjezdem na soustředění tak Vyškov remizoval se Sigmou B 2:2.
přát. Příprava 2023/2024, 8. 7. 2023 10:30

SK Sigma Olomouc B

2:2

(1:1)

MFK Vyškov

SK Sigma Olomouc B: Digaňa (67. Koutný) – Hadaš (40. Coufal), Dohnálek (46. David), Vepřek (46. Bednár (67. Jaja), Slavíček (46. Galus) – Spáčil (46. Langer), Cahel (46. Fabiánek) – A. Uriča (46. Michl), Mikulenka (46. Amasi), F. Uriča (46. Šíp) – Kramář (46. Fiala).

MFK Vyškov: Jícha (46. Borek) - Cheick (33. Lacík), Němeček (73. Mafwenta), Štěpánek, Červeň (66. Souleymane), Ilko - Fanje (46. Grant), Lahodný (66. Rogožan), Traore (66. Jaroš), Diallo (66. Lual) - Metsoko (66. Vintr).

Branky: 24. Kramář, 86. Michl – 17. Metsoko, 81. Grant.

ČK: 89. Mafwenta.

Rozhodčí: Křepský.

Vyškov vstoupil do třetího přípravného duelu aktivně a zejména útočný trojzubec Metsoko - Fanje - Diallo zatápěl obraně Sigmy. Po čtvrthodině hry měl gól na noze Fanje, ale sám před Digaňou trestuhodně selhal. Mrzet ho to nemuselo, neboť o pár okamžiků později se na levé straně rozjel testovaný Metsoko a přesným pokusem zaznamenal druhý gól ve třetím zápase přípravy - 0:1. Sigma dokázala srovnat obratem, když se po nedůrazu ve vápně dostal k míči Kramář a propasíroval míč za záda Jichy. Poločas tak ve Slatinicích skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhém poločase oba týmy notně prostřídaly a bylo to znát i na hře obou celků. I přesto měl Vyškov více ze hry a obrana Sigmy měla co dělat, aby udržela nerozhodné skóre. Devět minut před koncem prchl obraně Olomouce Grant a díky povedené kličce poslal MFK do vedení - 1:2. I v tomto případě vydržel těsný náskok Vyškova jen chvíli. Nepřesnosti v rozehrávce Vyškova vynesly šanci střídajícímu Michlovi, jehož lob zapadl za bezmocného gólmana MFK. V úplném závěru viděl červenou kartu hostující Mafwenta, ale na vývoj duelu již tato situace vliv neměla. S rezervou Sigmy se tak Vyškov rozešel smírně po remíze 2:2.