12. července 2023, Klub

Vyškov zvládl přátelák s Blanskem

Úspěšným způsobem si poradili fotbalisté Vyškova s krajským rivalem z Blanska. Nad účastníkem MSFL uspěli svěřenci Jana Kameníka 4:2, byť po poločase prohrávali 0:1.
přát. Příprava 2023/2024, 12. 7. 2023

FK Blansko

2:4

(1:0)

FK Blansko: Nešetřil (46. Kubica) - Chyla, Černý, Kamenský, Porč - Holman - Jambor, Smrčka, Sedlák (C ), Partl - Tulajdan Střídali - Šedivý, Žourek, Němec, Psota, Ryšavý, Šíp, Foltýn, Zbožínek, Kocůrek

MFK Vyškov: Jícha – Cheick (46. Lacík), Štěpánek, Červeň (61. Jaroš), Němeček – Fanje (46. Grant), Lahodný (46. Traore), Průcha, Rogožan (70. Souleymane), Benny (46. Diallo) – Vintr (46. Lual).

Branky: 25. Partl, 53. Jambor - 48. Lual, 63. Diallo, 68. Lual, 77. Traore.

ŽK: 60. Traore (VKV).

Rozhodčí: Machorek - Korčák, Burgr.

Vyškov se v předposledním přípravném duelu zpočátku trochu trápil a toho po pětadvaceti minutách využil domácí Partl, jehož pokus skončil za bezmocným Jíchou. Srovnání měl těsně před poločasem na noze Fanje, ale nedokázal využít svého postavení před odkrytou brankou a nechal jen vyniknout jednoho z obránců.

Do druhé půle Vyškov lehce prostřídal a už po dvou minutách se dočkal vyrovnání. Rychlou akci exblanenských hráčů zakončil Lual přesnou ranou po pasu Granta a srovnal. O několik minut později však zazmatkovala obrana MFK tak zásadně, že Jambor, který je v Blansku na zkoušce právě z Vyškova, nezaváhal a propálil Jíchu. Srovnání Vyškova přišlo v 63. minutě, kdy si Lual našel prostor na křídle, odcentroval k Diallovi, jehož rána rozvlnila síť.

O pět minut později zahájil Štěpánek výborným obranným zákrokem útočnou akci, ve které Rogožan našel krásným psem Dialla, který si obhodil gólmana a nahrál Lualovi před úplně prázdnou branku. 13 minut před koncem ještě zpečetil výhru Vyškova Alassane Traore a MFK tak do generálky vstoupí s dobrou výstupní pozicí.