15. července 2023, Kryštof Severa

Generálka před ligou nerozhodně, Vyškov remizoval se Skalicí

D r n o v i c e - Letní příprava je u konce, MFK ji zakončilo remízou se slovenskou Skalicou. Hosté šli do vedení hned na začátku zápasu a byť měl Vyškov herní převahu, tak ji v branku dokázal proměnit až ve druhém poločase a se slovenským prvoligistou se rozešel smírně 1:1.
přát. Příprava 2023/2024, 15. 7. 2023 10:30

1:1

(0:1)

MFK Skalica

MFK Vyškov: Borek – Souare, Štěpánek (C), Červeň, Ilko – Fandje, Lahodný, Vintr, Diallo, Kanakimana – Metsoko Náhradníci: Jícha, Krška, Souleymane, Musa, Jaroš, Lual, Williams, Lacík

MFK Skalica: Riška – Krčík, Ranko, Podhorin, Matejov – Baumgartner, Hollý, Nagy (C), Yao – Haša, Sobczyk

Branky: 65. Metsoko - 4. Yao.

Rozhodčí: Černý - Dohnálek, Mojžíš.

Počet diváků: 160.
,

Vyškov do utkání nevstoupil nejšťastněji a už po čtyřech minutách prohrával, když si centr za beky zpracoval Yao, jenž z otočky poslal míč na zadní tyč a otevřel skóre - 0:1. Vyškov poměrně rychle srovnal, když Metsoko postrčil míč za obranu na Fandjeho, který sice dostal míč do sítě, ale následně byl odmáván ofsajd. Právě Fandje notně ohrožoval branku soupeře, ale ani jeden z jeho pokusů se za Rišku nedostal. Patrně největší šanci první půle měl Kanakimana, ale jeho zakončení vystihl gólman soupeře. Poločas tak ovládla Skalica poměrem 1:0.

Do druhé půle oba celky notně prostřídaly a na tempu utkání to bylo znát. Skalica hrozila primárně z brejků, ale ty dokázal za pomocí obrany likvidovat gólman Borek. V 65. minutě se fanoušci dočkali srovnání. Krásný brejk za obranu si zpracoval Lacík, naservíroval míč před branku na Metsoka, jenž zaznamenal třetí gól v přípravě. V závěru zápasu mohly oba celky zlomit utkání na svou stranu, ale Drnovice už gól neviděly a utkání skončilo remízou 1:1.