22. července 2023, Kryštof Severa, foto: Michal Málek

Fantastický závěr, Vyškov před parádní kulisou porazil Příbram

Fantastickou podívanou na úvod sezóny přinesl zápas mezi Vyškovem a Příbramí. Vyškov šel v první půli do vedení a měl i další šance na změnu skóre ve svůj prospěch, ty zůstaly nevyužity. Ve druhé části hry Příbram srovnala a když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, tak rozhodl přesným pokusem Fandje Touré. Vyškov na začátek sezóny porazil Příbram 2:1.
1. kolo F:NL 2023/24, 22. 7. 2023 10:15

2:1

(1:0)

FK Příbram

MFK Vyškov: Jícha – Němeček (C) (73. Červeň), Ramathan, F. Štěpánek – Lahodný, Mafwenta (62. Vintr), Kanakimana (73. Bayo), Ilko – Metsoko (77. Lacík), Souaré, Diallo (62. Touré).

FK Příbram: Melichar – Fišl, Jahić, Hušbauer, Vokřínek, Andronikou (37. Jandera, 90+3. Dav. Krch), Wágner (C), Dudl, Nečas, F. Matoušek, Sunzu (90+3. Antwi).

Branky: 26. Souaré, 90+1. Touré – 51. Wágner.

ŽK: 28. Lahodný, 38. Mafwenta, 78. Ilko – 39. Fišl, 89. Dudl, 90+4. F. Matoušek.

Rozhodčí: Krejsa – Hádek, Šafránková

Počet diváků: 860.
Střely na bránu:4:1, Střely mimo:8:7, Rohy: 3:2.

Vyškov vstoupil do utkání velmi aktivně a po více než čtvrthodině hry mohl jít do vedení. Cheick Souaré se dostal k letícímu míči a posla jej jen těsně vedle branky Melichara. O chvíli později se prezentoval parádní akcí Amidou Diallo, ale ani on nezamířil přesně. Na druhé straně hrozil Andronikou, ale ten se po kontaktu s Jíchou skácel tak ochotně, že jej rozhodčí jasným gestem rychle postavil na nohy.

Gólu se diváci v Drnovicích dočkali v 26. minutě, Lahodný přenesl hru na levé křídlo, Cheick Souaré vyslal ve směru branka střílený centr, který nádherně o tyč zapadl do branky - 1:0. Vyškov mohl zdvojnásobit vedení po přízemním centru Souarého, ale Mafwentův pokus zastavila tyč. O malou chvíli později měl šanci na gól Bienvenue Kanakimana, ale raději vybídl Metsoka, jenž přestřelil. Poločas tak ovládl Vyškov 1:0.

Ve druhé půli se nástup vydařil Příbrami, když po čtyřech minutách prokázal svou kvalitu Wágner a hlavou poslal míč do šibenice domácí branky, kterou strážil Filip Jícha. Ve druhé půli notně opadlo tempo a zápas s pomalu kolébal ve směru remízy. Rozvážné tempo zčeřil tvrdý pád Němečka po hlavičkovém souboji, vyškovský legionář musel následně střídat.

Téměř infarkt způsobila všem fanouškům Vyškova situace z osmdesáté minuty, kdy Wágner patičkou z malého vápně minul tyč domácí branky. Kdo však setrval v klidu, dočkal se. V první nastavené minutě sice obrana Příbrami odhlavičkovala centr Souarého, ale míč dopadl jen k Fandje Tourému, jenž přesnou přízemní ránou poslal tři body na stranu Vyškova.