27. června 2022, Redakce

V bráně Klesa s Vintrem, v poli Sehnal. Exhibici v Morkovicích ovládl Vyškov

V parném nedělním odpoledni se hráči MFK Vyškov představili na skvěle připraveném pažitu v rámci 800. let obce Morkovice na Kroměřížsku. Utkání s místním týmem, jenž se v loňském Krajském přeboru Zlínska umístil na 8. místě, přihlížela vcelku dost zaplněná tribuna. A bylo se rozhodně na co dívat.
přát. Příprava 2022/23, 26. 6. 2022

FC Morkovice

1:10

(1:4)

FC Morkovice: Jarka – Večerka, Přikryl, Goldman, Smažinka, Kapounek, Oplt, Sipos, Zápařka, Pospíšil, Frgal. Náhradníci: Lexa, Vlček.

MFK Vyškov: 1. poločas: Klesa – Štěpánek, Sehnal, Němeček, Kratochvíla, Moučka, Cabadaj, Maniatis, Krška „C“, Weber, Lacík. 2. poločas Vintr – Macek, Jambor, Miljanovič, Fofana „C“, Zimmermann, Oulehla, Kanakimana, Lual, Matys, Jaroš.

Branky: 22. Oplt – 4. Štěpánek, 11. a 20. Němeček, 41. Cabadaj, 47., 56. a 70. Oulehla, 78. Fofana, 81. Jaroš, 88. Matys. Rozhodčí: Zicháček - Korch, Rybka.

Již v první minutě zahrávali domácí trestný kop, ale Michal Klesa v bráně MFK vyboxoval míč daleko z velkého vápna. Na druhé straně se ve čtvrté minutě David Němeček zastřeloval a jeho technický pokus na pravou tyčku s vypětím všech sil i centimetrů vytěsnil domácí brankář David Jarka. Ve stejné minutě se přeci jen měnilo skóre zásluhou Filipa Štěpánka, který na levé straně vápna dostal nahrávku, gólmanu Jarkovi udělal kličku a balon pohodlně z osmi metrů poslal do sítě – 0:1. Dvě minuty po úvodní brance přišla šance domácích, střelu ze šestnáctky vyrazil Klesa a ani dorážku domácího Frgala z malého vápna nepustil za svá záda!

Prakticky z protiútoku se David Němeček vžil do Jana Kuchty z duelu se Španělskem, ale jeho krásný a chytrý oblouček se snesl metr vedle pravé tyče. Do dvougólového vedení se hráči Vyškova dostali v jedenácté minutě, kdy krásnou nahrávku na hranici velkého vápna dostal agilní David Němeček, gólman Jarka popovyběhnul a tentokrát se lob vyškovskému halvovi podařil. Balon se v letu pomazlil s vnitřní částí pravé tyče a zapadnul do sítě – 0:2.

David Němeček byl vskutku při chuti a po čtvrthodině hry střílel znovu, tentokrát jeho střela byla zblokována na kop od praporku. Z centru se pokusil ohrozit bránu Morkovic David Moučka, ale jeho pokus gólman Jarka bez problému chytil. Co se nepovedlo v 15. minutě, tak se povedlo o pět minut později. Tomáš Weber z deseti metrů nechal vyniknout brankáře domácích. Ke smůle morkovických ale vyražený balon dopadnul přesně k nohám Davida Němečka, pro kterého nebyl žádný problém dostat balon do sítě – 0:3. Ihned z rozehrávky se do útoku na bránu Vyškova hnali domácí, zakončení Frgala nechalo vyniknout Klesu mezi třemi tyčemi Vyškova.

Hráči Morkovic byli přeci jen odměněni za svou snahu vstřelenou brankou. Snížení na 1:3 znamenala střela nejlepšího střelce Morkovic z loňské sezony, Marka Oplta, která po patnáctimetrovém letu skončila v síti hostí a tribuna se pořádně roztleskala. Další šance přišla a pž po několika minutách klidné hry. Domácí se prezentovali tvrdou střelou s deseti metrů ve 33. minutě, pokus však postrádal razanci a o dobré tři metry letěl nad břevnem. Velmi povedenou akci v pravém křídle předvedli hráči hostí čtyři minuty před poločasovou pauzou. Centr do vápna volejem poslal na bránu David Němeček, prudkou ránu gólman Jarka vyrazil k nohám Tomáše Cabadaje, jehož velmi razantní rána nártem skončila počtvrté v síti Morkovic - 1:4.

V poločasové pauze domácí vystřídali brankáře, hostující kouč Trousil protočil celou sestavu. Nový strážce tří tyčí morkovické brány se nestačil rozkoukat a už lovil balon ze své sítě. Akci z levé strany táhl Dani Lual, který přesprintoval domácího pravého beka, nahrál na malé vápno Jiřímu Oulehlovi a tvrdý nárt vyškovského hráče nasměroval balon do sítě – 1:5. Jako přes kopírák padla šestá branka MFK v 56. minutě. Centr z levé strany našel na totožném místě jako ve 47. minutě Jiřího Oulehlu, opět tvrdá rána z malého vápna a na ukazateli skóre svítilo 1:6. A Vyškov pokračoval ve své krasojízdě.

Dlouhým nákopem zkoušel stoper Martin Macej najít agilního Daniho Luala, ale dlouhý míč přizvednul hlavou jeden z domácích hráčů a přisoudil tak Vyškovu rohový kop. Vyškov byl při chuti a Jiří Oulehla v 61. minutě trefil krásnou střelou břevno. Případná branka by stejně neplatila, pozornému sudímu Rybkovi neuniklo, že se Oulehla nacházel v ofsajdu. Své ofenzivní choutky ukázal následně v 66. minutě Benny Kanakimana. Velmi podařenou akci vyšperkoval dobrou nahrávkou na Dana Jambora, jehož střela z hranice vápna zatřásla s břevnem konstrukce ochranné sítě deset metrů nad zemí.

Při chuti byl Jiří Oulehla, který hattrick dokonal v 70. minutě. V levé straně se dostal k míči a parádní utaženou střelou na zadní tyč výšil vedení MFK na 1:7. Skvostnou nahrávku předvedl Martin Macej v 78. minutě, kdy do volného prostoru v pravé straně nahrál Adamu Fofanovi, ten se dostal do souboje tváří v tvář gólmanu domácích. Střela Fofany z osmi metrů na levou ruku gólmana znamenala zvýšení náskoku hostujícho celku do podoby 1:8. Dobře se devět minut před koncem uvolnil Dan Jambor, zkusil velmi tvrdou střelu z pětadvaceti metrů, gólman domácích balon vyrazil. U míče ale stejně zůstali hostující hráči a Karel Jaroš zúročil ofenzivní snahy týmu Vyškova v devátou branku – 1:9.

Ojedinělá akce domácích hráčů přišla v 84. minutě. Střela domácího útočníka byla gólmanem Vintrem pro jistotu tečována nad břevno. Tribuna domácích fandů tak poprvé ve 2. poločase aplaudovala. Domácí z následného rohového kopu nic nevytěžili. Gólový účet utkání ukončil svou první trefou v dresu Vyškova František Matys. Adama Fofana v pravém křídle obhodil domácího beka Přikryla, nacentroval do velkého vápna, kde balon z první poslal právě Matys neomylně do sítě – 1:10.