28. července 2023, Kryštof Severa, foto: Jiří Sláma

Prokletí prolomeno, MFK veze z Dukly výhru

Na třetí pokus to vyšlo. Vyškov dokázal porazit Duklu na jejím hřišti a veze si do Vyškova tři body za výhru a také dočasné první místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Dvěma góly pomohl k výhře zejména útočník Idjeesi Metsoko.
2. kolo F:NL 2023/24, 28. 7. 2023 17:15

FK Dukla Praha

2:4

(1:2)

MFK Vyškov

FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman (68. Barac), Hašek, Jeřábek (60. Červenka), Ludvíček – Peterka (C), Kozel – Moulis (76. Hrubeš), Špatenka (46. Škoda), Zeronik (60. Šebrle) – Matějka.

MFK Vyškov: Jícha – Ilko, Štěpánek (C), Ramathan, Lahodný – Mafwenta (90+3. Červeň), Vintr (63. Bayo), Souaré – Diallo (63. Touré), Metsoko (82. Lacík), Kanakimana.

Branky: 20. Moulis, 65. Peterka – 3. Metsoko, 44. F. Štěpánek, 52. Metsoko, 90+1. Bayo.

ŽK: 68. Peterka, 79. Hašek, 85. P. Rada – 65. Ramathan, 74. Bayo, 76. Lahodný, 85. Kameník, 88. Jícha.

Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Líkař.

Počet diváků: 902.
Střely na bránu: 3:5, Střely mimo: 7:4, Rohy: 6:6, Ofsajdy: 3:2, Fauly: 6:19.

Vyškov měl na půdě pražské Dukly raketový start, Cheick Souaré po třech minutách přiťukl míč na hranici vápna Metsokovi, jenž zaznamenal první soutěžní branku v MFK - 0:1. Dukle se podařilo srovnat v 16. minutě, když dostali do sítě míč po rychlé akci, bohužel pro domácí byl odmáván ofsajd. O mnoho spokojenější byli domácí příznivci o pár minut později, kdy zaváhání obrany MFK využil Moulis a propálil Jíchu.

Vyškov to však příliš mrzet nemuselo. V samotném závěru prvního poločasu totiž hostující tým sevřel domácí výběr u branky Šťovíčka u jeho branky a z toho pramenila branka Filipa Štěpánka, jenž se prosadil podruhé v dresu Vyškova. První půli tak ovládli hosté poměrem 2:1.

Ve druhé půli Vyškov poměrně rychle dokázal strhnout osud zápasu výrazněji na svou stranu. Souaré vyslal Metsoka za obranu, ten si pohrál s gólmanem Dukly a chirurgicky přesným pasem poslal míč přesně za brankovou čáru - 1:3. Komplikace pro Vyškov přišla po ráně Peterky z 65. minuty, která zamířila neomylně za záda Jíchy.

Vyškov se rázem octl pod obrovským tlakem a Dukla byla na koni. MFK přežilo i nebezpečnou standardku v poslední desetiminutovce a v první nastavené minutě udeřil hlavičkou Fahad Bayo a potvrdil druhé vítězství Vyškova v sezóně.