2. srpna 2023, Kryštof Severa, foto: Michal Málek

Vyškov zdemoloval nováčka soutěže a okupuje čelo tabulky

Začátek sezóny na výbornou. Vyškov i na třetí pokus dokázal dovést utkání do vítězného konce a proti Kroměříži navíc zaznamenal nejvyšší výhru od postupu do F:NL. Dvěma góly zazářil Ondřej Vintr.
3. kolo F:NL 2023/24, 2. 8. 2023 18:00

5:1

(2:0)

SK Hanácká Slavia Kroměříž

MFK Vyškov: Jícha – Souaré, F. Štěpánek (C), Ramathan (37. Červeň), Ilko, Kanakimana (65. Touré), Mafwenta, Lahodný, Diallo (65. Lacík), Bayo (65. Vintr), Metsoko (85. Němeček).

SK Hanácká Slavia Kroměříž: J. Dostál – Zavadil, Tiahlo, Stoklásek (64. Gonçalves), Jeleček, Fulnek (46. Chukwudi), T. Matoušek (C), Cupák, Jaroň (72. P. Červenka), Oulehla (46. Chwaszcz), Votava (46. Dočkal).

Branky: 2. Diallo, 9. Souaré, 71. F. Štěpánek, 82. Vintr, 87. Vintr – 84. Dočkal.

ŽK:57. T. Matoušek.

Rozhodčí: Volek – Caletka, Mikeska

Počet diváků: 1050.
Střely na bránu: 6:3, Střely mimo: 6:5, Rohy: 11:3.

Vyškov měl, podobně jako na Dukle, raketový start do zápasu. Už ve druhé minutě se ke střele dostal Amidou Diallo a jeho rána zapadla za Dostála - 1:0. O pouhých šest minut později se po centru Ilka pověsil do vzduchu Cheick Souaré a hlavou zvýšil na 2:0. Navíc ještě před druhou brankou orazítkoval tyč Metsoko. Vyškov v první půli dominoval a mnohdy museli hosté bránit v jedenácti ve vlastním vápně. První reálná práce pro Jíchu přišla ve 33. minutě, ale střela do horních pater brány postrádala potřebnou přesnost a Jícha nemusel zasahovat. Na druhé straně hrozil opět Metsoko, ale tváří v tvář brankáři hostí selhal.

Do druhé půle opět Vyškov pokračoval v aktivní hře, ale dlouho se nemohl dočkat gólové šance. Ta přišla v 71. minutě, kdy si na Ilkův centr naskočil Filip Štěpánek a protrhl střeleckou smůlu (gól na Dukle byl nakonec zapsán jako vlastní, pozn. red.). Kdo si myslel, že je zápas hotový, tak se šeredně mýlil. Jedenáct minut po Štěpánkově brance se k sólu odhodlal Ondřej Vintr, protáhl se až před Dostála a přesnou ranou na zadní tyč přidal čtvrtý gól.

Nemalou výpravu z Kroměříže potěšil ve 84. minutě Jakub Dočkal, který uklidil do sítě křižný pas Červenky. Jícha se tak ani ve třetím letošním zápase nedočkal nuly. Finální podobu skóre dal v 87. opět Ondřej Vintr, jenž si narazil s Lukášem Lahodným a krásnou ránou k tyči poslal míč do sítě. Vyškov tak po třech zápasech okupuje první příčku tabulky a s jedenácti brankami patří i k nejproduktivnějším týmům soutěže.