5. srpna 2023, Tadeáš Mima

Remízový nervák! Ve Vlašimi rozhodovaly poslední sekundy

Bitva jak má být. Fotbalisté Vyškova měli namále a zbývalo pár vteřinek, aby nechali všechny body ve Vlašimi. Čtvrté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY však přece jen dopadlo aspoň částečným úspěchem, když v samotném závěru MFK vydřel remízu.
4. kolo F:NL 2023/24, 5. 8. 2023 17:00

FC Sellier & Bellot Vlašim

1:1

(1:0)

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Heppner, Kričfaluši, Breda, Labík – Beran (39. Tavares), Onije, Šubert (58. Toula), Nogha – Singhateh (78. Biegon), Šmiga.

MFK Vyškov: Jícha – F. Štěpánek (80. Červeň), Lahodný (C) (70. Lacík), Němeček (78. Ilko), Mafwenta – Souaré, Kanakimana (46. Touré), Vintr, Diallo (46. Eneme) – Bayo, Metsoko.

Branky: 3. Singhateh (pen.) – 90+4. Metsoko.

ŽK: 73. Singhateh, 82. Hyský (trenér), 90+3. Biegon – 38. Lahodný, 90+2. Vintr.

Rozhodčí: Trska – Machač, Pečenka.

Trenér Kameník udělal oproti předchozímu zápasu dvě změny. Do základní sestavy nasadil Davida Němečka s Ondřejem Vintrem namísto Pavola Ilka a Ramathana Musy. Mužstvo však bylo odhodlané, aby uspělo v jakémkoliv složení, byť úvodní minuty se vůbec nepovedly. Vyškov si počínal nedovoleně ve vápně a Ebrima Singhateh zužitkoval penaltu.

Za chvilku se Vlašimi navíc naskytla další šance, kterou ovšem tentokrát neprotlačila přes brankáře Jíchu. O moc lépe si každopádně nevedl ani vyškovský Amadou Diallo, když prověřil jenom brankáře Středočechů. Ti se potom zkoušeli neúspěšně pomstít sérií střel kolem půlhodiny hry, což bylo dalším varováním pro hosty.

Na první půli by Vyškov nejraději zapomněl, proto hned od začátku té následující přišli do hry čerství Fandje Touré a Santiago Eneme. Obrana Vlašimi ale pořád odolávala a naopak přibývaly příležitosti, jež likvidoval Jícha. Zkrátka nezdálo se, že je MFK připraven ztrátu ve skóre dohnat, případně dokonce vytěžit z utkání výhru.

Krize se stupňovala s tím, jak ubýval čas. Jihomoravané dobře věděli, že už ho nezbývá mnoho a hrozí jim první porážka sezóny. Vyškov ovšem ze sebe vykřesal zbytky sil a prožil senzační závěr. V 94. minutě několikrát odrazili domácí balón mimo pokutové území, dokud se ho nezmocnil Pavol Ilko a výtečným obloučkem našel přesně hlavu Yethra Metsoka. Jeho hlavička následně zaplula do sítě a určila konečný výsledek na 1:1.

Vyškov sice zůstává po čtyřech duelech bez porážky, už však není stoprocentní. Aktuálně má na kontě deset bodů z dvanácti možných, přičemž jediným bezchybným týmem F:NL zůstává Táborsko. MFK je hned za ním na druhé pozici, zatímco třetí Jihlava obsazuje třetí příčku jenom kvůli horšímu součtu skóre.

Co je pravdou, že Vyškov může být velice vděčný za těžce vydřenou remízu. Zdali se družstvo kouče Jana Kameníka vrátí na vítěznou vlnu, se ukáže již v ponděli 14. srpna, kdy doma hostí Sigmu Olomouc B. Ještě předtím se přitom koná pohárový souboj na hřišti Hodonína ve středu 9. srpna