14. srpna 2023, Tadeáš Mima

Nejdřív spálená tutovka, potom gól! Vyškov porazil Sigmu B

Fotbalisté Vyškova zvládl idalší bitvu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Páté kolo soutěže nabídlo spoustu šancí proti béčku Sigmy Olomouc, nicméně branka padla pouze jediná. Fahad Bayo se prosadil v závěru první půle potom, co jen chvilku předtím zahodil obří příležitost, a MFK stále prochází ročníkem bez porážky.
5. kolo F:NL 2023/24, 14. 8. 2023 17:30

MFK Vyškov

1:0

(1:0)

SK Sigma Olomouc B

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko (C), Mafwenta, Ramathan, Coulibaly – Eneme (57. Lacík), Lahodný (70. Štěpánek) – Kanakimana (90+3. Němeček), Bayo (90+3. Červeň), Souaré – Metsoko (70. Vintr).

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Jaja (46. Kramář), Matys, Coufal (62. Uriča), Slavíček (83. Spáčil) – Langer (C), Israel (46. Mikulenka) – Fabiánek, Šíp, Moses – Muritala (46. Bednár).

Branky: 44. Bayo.

ŽK: 39. Lahodný – 59. Mikulenka, 90. Šíp.

Rozhodčí: Ulrich – Kotík, Vyhnanovský.

Do sestavy nastoupila čerstvá gólmanská posila Jan Stejskal, sílu však měl MFK ve všech částech hrací plochy. A byli to právě domácí, kdo byl velmi blízko úvodní trefě utkání v osmé minutě. Metsoko ovšem jednou zůstal v ofsajdu a podruhé vypálil jen do tyče.

Dále nepříliš důraznou střelu vyslal Eneme jen do rukavic Trefila a následně zahodil skvělou pozici Kanakimana po ráně z druhé vlny, když mu nahrával Bayo. Příležitostí zkrátka bylo dostatek. Sigma B si ale v závěru půle připravila dalekonosnou ránu, jíž dělily jen milimetry od gólu.

Sérii spálených tutovek za Vyškovské doplnil ještě Bayo, když při přečíslení vypálil jen vysoko nad břevno ve 41. minutě. Svoje zaváhání každopádně hned napravil a chvilku před poločasem pozměnil stav na 1:0.

Béčko Olomouce sáhlo o pauze ke trojici střídání, jimiž chtělo oživit hru. MFK však situaci celkem zvládal a nepolevoval ani směrem dopředu. Velmi nebezpečnou pumelici vyprodukoval střídající Lacík v 70. minutě, nicméně míč šel jenom do břevna.

Nedlouho potom hrozil Vintr, jehož střela z druhé vlny se vydala jen kousek vedle brány. Nevyužité příležitosti přitom mohly Vyškov mrzet, jelikož hosté se stále nevzdávali a ještě připravili rivalům krušné momenty. Dvakrát mířil těsně vedle Bednár a nebezpečné situace se objevovaly i posléze.

Ani Kanakimana nezamířil v závěru přesně, což ale Vyškov nemrzelo. Dosáhl totiž vítězství 1:0 a nadále prochází sezónou bez porážky. V lize mají Jihomoravané bilanci čtyř výher a jedné remízy, což jim stačí na bodovou shodu s Jihlavou na čele soutěže. Již v sobotu 19. srpna ovšem přijde venkovní souboj se čtvrtým Táborskem, které ztrácí na MFK jediný bod.