19. srpna 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Vyškov se vrací domů s bodem, remizoval v Táborsku

Z jižních Čech vezou velmi hodnotný výsledek fotbalisté Vyškova. V úvodu druhé půle se ujali vedení nad Táborskem, nicméně soupeř zanedlouho srovnal a udržel výsledek, po němž se body dělily. Svěřenci kouče Jana Kameníka každopádně zůstávají v této sezóně neporaženi.
6. kolo F:NL 2023/24, 19. 8. 2023 17:00

FC SILON Táborsko

1:1

(0:0)

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Novák (46. Tusjak), Koné, Foltyn – Bláha, Sojka (56. J. Mach), Dordić, Varačka (76. Skopec), Kateřiňák (90+2. Javorek) – Šašinka (56. Matoušek).

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Souaré, Coulibaly, Ramathan – F. Štěpánek (69. Vintr), Kanakimana (79. Diallo), Mafwenta, Eneme (88. Lacík) – Metsoko, Bayo.

Branky: 57. Dordič – 49. Metsoko.

ŽK: 17. Mafwenta, 29. Coulibaly, 51. Štěpánek, 71. Vintr.

Rozhodčí: Batík – Dohnálek, Žurovec.

Vyškov se v Táboře musel obejít bez Lukáše Lahodného, který chyběl kvůli čtyřem žlutým kartám. Nechyběla však ofenzivní esa jako Kanakimana, Metsoko či Bayo. Druhý start v dresu MFK si připsal brankář Jan Stejskal.

Kolem dvacáté minuty ale měli solidní šanci domácí. Musovi sebrali balón a už se nabízela solidní pozice Sojkovi, jenže akce se nakonec nezdařila. Podobně vybízel ke skórování Štěpánek Baya, Táborsko ovšem odvrátilo míč v poslední chvíli do bezpečí. I díky tomu dopadlo úvodní dějství nerozhodně 0:0.

Zato vstup do druhé části měl Vyškov ukázkový. Ve 49. minutě prošel přízemní centr až k Metsokovi, jehož nikdo z domácích obránců ve vápně neuhlídal. Situace se ale hostům zkomplikovala potom, co za necelých deset minut rozhodčí nařídil penaltu pro Táborsko – a tu proměnil Dordič.

MFK se snažil být aktivní a získat převahu vepředu, soupeř však nepříjemnosti odrážel a dařilo se mu držet remízový stav. Ofenzivně přitom neuspělo ani Táborsko, když těsně před koncem střílel Tusjak nad břevno. Body se tak rozdělily a Vyškov zůstává v aktuálním ročníku neporažen.

V tabulce patří Jihomoravanům o bod druhá příčka, zatímco na čele je Dukla Praha. Třetí Jihlava i čtvrté Táborsko mají na kontě po třinácti bodech. Jak se pořadí FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY promění dále, se ukáže v sobotu 26. srpna. Na sklonku měsíce Vyškov hostí v Drnovicích fotbalisty Sparty B. Lístky jsou již teď k dispozici ZDE.