26. srpna 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Super otočka! Rezerva Sparty si odváží třígólový debakl

Ani 7. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nezastavilo krasojízdu fotbalistů Vyškova. Také doma proti béčku Sparty předvedli skvělý výkon, který vygradoval obratem ve druhém poločase, a hráčům MFK náleží čelo soutěže. Konečný stav byl 3:1.
7. kolo F:NL 2023/24, 26. 8. 2023 10:15

MFK Vyškov

3:1

(0:1)

AC Sparta Praha B

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko (C), Coulibaly, Mafwenta, Souaré – Lahodný (90+3. Červeň), Musa – Kanakimana (76. Vintr), Eneme (87. Diallo), Metsoko (90+3. Lacík) – Bayo (87. Štěpánek).

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Hodouš (76. Váňa), Stárek, Höjer (46. Goljan), Kaštánek (C), Schánělec, Ševínský, Hranoš (76. Šilhart), Penxa, Cisse (66. Mokrovics), Horák.

Branky: 57. Metsoko, 70. Bayo, 90+2. Vintr (pen.) – 28. Stárek.

ŽK: 37. Bayo, 43. Coulibaly, 44. Mafwenta, 90. Štěpánek – 44. Höjer.

Rozhodčí: Opočenský – Leška, Dobrovolný.

V aktuálním ročníku se ještě nestalo, že by Vyškov v domácím prostředí prohrál. Se stejným cílem tak zahájil i měření sil s béčkem Sparty, které se naopak výsledkově hledalo. Od úvodních minut však byla vidět územní převaha hostů, byť se s ní MFK uměl celkem dobře poprat. Navíc se ve vynikající pozici objevil Fahad Bayo, jehož senzačně vyčapal Nalezinek.

Klíčový moment, při němž se poprvé měnilo skóre, ovšem přišel až kolem 30. minuty. Mezi střelce se zapsal Josef Stárek a domácí prohrávali. Dostali se tak do situace, na níž nejsou úplně zvyklí. Hra se navíc postupně vyhrotila a ještě do pauzy padlo několik žlutých karet.

S první částí nemohli být Jihomoravané spokojeni, a to z hlediska skóre ani předvedené hry. Po přestávce se ale situace začala postupně obracet na stranu vyškovského mančaftu. Sotva odstartovalo nové dějství, hned se naskytly slušné šance před sparťanským vápnem a bylo znát, že Vyškov neřekl poslední slovo.

V 57. minutě propadlo sparťanské béčko při vlastním rohu a dovolilo soupeřům, aby utekli do samostatného úniku. Z něj se nemýlil Metsoko a potvrdil, že MFK měl mnohem lepší nástup do druhé půle. Kameníkovi svěřenci navíc nepolevovali ani po remízové trefě a věděli, že ještě mají dostatek času i sil na obrat. A ten přišel v 70. minutě po důrazné hlavičce Baya na 2:1.

Sparta se už do tempa prakticky nedostala a úspěch domácích stvrdil v závěru z penalty střídající Ondřej Vintr. Vyškov tak i počtvrté v sezóně slavil domácí výhru a posunul se do čela F:NL. Druhá Dukla Praha ztrácí jeden bod a třetí Jihlava dva. Další výzvou pro MFK se stane v úterý 29. srpna druhé kolo poháru venku s týmem FC Zlínsko hrajícím MSFL. Další ligový souboj se pak uskuteční v sobotu 2. září na půdě Chrudimi.