16. září 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Divočina s Prostějovem! Sedmigólovou přestřelku zvládl MFK

Tomuto utkání branky rozhodně nechyběly! V 9. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přestříleli fotbalisté Vyškova Prostějov a slaví vydařené regionální derby. O vítězství 4:3 rozhodl v posledních minutkách Benny Kanakimana.
9. kolo F:NL 2023/24, 16. 9. 2023 10:15

4:3

(2:2)

1.SK Prostějov

MFK Vyškov: Stejskal – Coulibaly (78. Kanakimana), Štěpánek (C), Musa – Ilko, Mafwenta, Lahodný (61. Falta), Souaré – Eneme, Vintr (61. Bayo) – Metsoko (90+2. Diallo).

1.SK Prostějov: Vejmola – Elbel (61. Zapletal), Slaměna (78. Koudelka), Šimek (61. Moučka), Spáčil, Jaroň, Schaffartzik (C), Látal, Habusta (86. Gabriš), Bartolomeu, Malec (78. Ciencala)

Branky: 1. Metsoko, 26. Eneme, 67. Metsoko, 86. Kanakimana – 14. Malec, 36. Schaffartzik, 57. Jaroň.

ŽK: 34. Musa, 37. Vintr, 45. Metsoko, 76. Coulibaly – 38. Bartolomeu, 90+1. Látal.

Rozhodčí: Klíma – Dresler, Mikeska.

Už podle předchozích vzájemných utkání se vědělo, že většinou padá hodně gólů. A tento duel nebyl výjimkou. Vyškov začal přímo fantasticky a již v první minutě prokázal svůj zabijácký instinkt Idjessi Metsoko trefou na 1:0. MFK se navíc dostával do dobrých pozic i nadále a mohl svoji situaci ještě vylepšit. Nicméně nestalo se tak a Prostějov vyrovnal.

Podobný scénář se opakoval zhruba půl hodiny po úvodním hvizdu. Santiago Eneme vrátil vedení domácím potom, co mu skvěle nachystal balón po průniku střelec první branky Metsoko. Hosté si ale opět našli cestu ke gólmanu Stejskalovi a do poločasu vrátili nerozhodný stav, tentokrát měl podobu 2:2.

Přestřelka pokračovala také po přestávce, kdy se zdálo, že Vyškov má více ze hry. Skóre však mluvilo opačně a Prostějov se vůbec poprvé v duelu dostal do vedení. Získal ho zásluhou Petra Jaroně. MFK každopádně neskládal zbraně a stále věřil, že výsledek překlopí.

Klíčová byla 67. minuta, jež přinesla druhou branku Metsoka v zápase. Díky ní byl průběžný stav znovu remízový a domácí fotbalisty hnala parádní divácká kulisa čítající 1 523 fanoušků. Rozhodnutí přišlo v 86. minutě z kopačky Bennyho Kanakimany, který přišel na trávník jako střídající hráč a brzy potom posunul tým do finálního náskoku.

Vyškov nakonec uspěl 4:3 a také napotřetí od postupu do F:NL vyhrál domácí derby nad Prostějovem. Navíc svěřenci trenéra Jana Kameníka prodloužili domácí neporazitelnost v aktuálním ročníku a dostávají se do čela soutěže. Před nadcházejícím kolem, které se koná v sobotu 23. září na půdě Zbrojovky Brno, tak vypadá rozpoložení MFK celkem slibně.

Chtěli byste i vy vyrazit příští sobotu na výjezd? Zapojit se můžete právě teď, stačí se přihlásit podle instrukcí v článku ZDE.