23. září 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Výkon na jedničku! Vedoucí Vyškov veze ubojované vítězství z Brna

Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přineslo velký jihomoravský souboj. Aktuálně vedoucí Vyškov odrazil snahu druhé Zbrojovky Brno, aby poskočila do čela soutěže. V důležitém střetnutí uspěl MFK 1:0 a posílil svůj náskok na první příčce již na tři body.
10. kolo F:NL 2023/24, 23. 9. 2023 17:00

FC Zbrojovka Brno

0:1

(0:1)

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Šural (11. Hamza), Štěrba (70. Toman), Koželuh – Mara (89. Martinek), Jambor – Kronus (46. Alijagić), Potočný, Smejkal (70. Hellebrand) – Řezníček (C).

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Mafwenta (90. Coulibaly), Ramathan, F. Štěpánek (C) – Eneme, Falta (70. Metsoko) – Kanakimana (89. Kamara), Souaré, Bayo – Diallo (70. Lahodný).

Branka: 18. Štěpánek.

ŽK: 73. Bayo, 83. Souaré, 85. Lahodný.

Rozhodčí: Hocek – Leška, Slavíček.

Měření sil v Brně bylo pro Vyškov velmi důležité. V minulém týdnu zvládl MFK domácí derby s Prostějovem, na což chtěl navázat v dalším vyhecovaném souboji právě se Zbrojovkou. Kvůli žlutým kartám chyběl Ondřej Vintr, pouze na lavičce byl ze zdravotních důvodů Idjessi Metsoko. Naopak do základu se opět podíval Benny Kanakimana a vůbec poprvé i Šimon Falta.

Do utkání vstoupil Vyškov nebojácně a byl pro Brňany vyrovnaným protivníkem. Útoky mířily na obě strany hřiště, nicméně obranám se dařilo největší nebezpečí odvracet. Výjimkou se však stala situace z 18. minuty, kdy Filip Štěpánek si perfektně naběhl na standardku po rozehrávce Pavola Ilka se Šimonem Faltou, a upravil na 1:0 pro hosty.

V další pasáži první půle se domácí fotbalisté dostávali dopředu marně. Nejlépe vypadala akce kolem 40. minuty, při níž musel vyškovský gólman Jan Stejskal ven z brány, aby balón odvrátil v riskantní pozici pryč. Záměr mu ovšem vyšel a Vyškovští drželi po poločase slibný náskok. Byť bylo jasné, že druhá fáze střetnutí ještě bude nesmírně náročná.

Ani po přestávce se však Vyškov neuchýlil k žádnému zbabělému bránění. Naopak chtěl náskok ještě zvýraznit, což ukázal například Kanakimana v 50. minutě úprkem dopředu. Od skórování ho zastavil až zákrok Berkovce. Podobně zahrozil také o chvíli později Diallo. Na opačné straně potom rozradostnil svým gólem domácí fanoušky Jakub Řezníček, trefoval se ale z ofsajdu.

Zbrojovka stále hledala cestu dopředu, čas ji ovšem rychle ubíhal. Ke konci sice vyvinula tlak a pobývala vepředu, na perfektně připravený Vyškov to každopádně nestačilo. Hosté všechny prostory skvěle pokryly, případné chybky vždy napravili a nakonec oslavili skvělý výsledek 1:0 z velice těžkého utkání. V čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY má MFK momentálně tříbodový náskok na druhou Duklu Praha.

Nejbližší program Vyškovanů je jasný. Ve středu 27. září přivítají doma v Drnovicích od 16 hodin prvoligové Teplice, jež dorazí v rámci 3. kola MOL Cupu. Ve druhé lize se MFK příště představí v neděli 1. října na půdě posledního Varnsdorfu.