2. září 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Vyškov ztratil náskok v Chrudimi

Vůbec poprvé v sezóně 2023/24 prohráli fotbalisté Vyškova. Na hřišti Chrudimi sice po poločase vedli 1:0, duel 8. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY však soupeř otočil slepenými trefami po přestávce. Jedinou branku dával za hosty Benny Kanakimana.
8. kolo F:NL 2023/24, 2. 9. 2023 10:15

MFK Chrudim

2:1

(0:1)

MFK Chrudim: Floder – Skwarczek, Míka, Toml, Borkovec (88. Kutík) – Řezníček (90. Bauer) – Záviška, Langhamer, Novotný – Látal (71. Kesner), Huf (71. Jurčenko).

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko (C) (40. Němeček), Coulibaly (80. Štěpánek), Musa, Souaré – Mafwenta, Lahodný – Kanakimana (80. Lacík), Metsoko, Eneme (80. Diallo) – Bayo (50. Vintr).

Branky: 50. Huf, 54. Langhamer – 42. Kanakimana.

ŽK: 78. Toml, 90+3. Novotný, 90+5. Kesner – 63. Musa, 79. Lahodný, 79. Kameník (hlavní trenér), 79. Josl (kondiční trenér), 90+2. Vintr, 90+5. Němeček, 90+5. Diallo.

Rozhodčí: Krejsa – Šimáček, Vyhnanovský.

Vyškov vstoupil do utkání poměrně dobře a držel balón na svých kopačkách. Postupně se však začalo zdát, že iniciativu přebírají domácí, což potvrzovali také svými šancemi. V 18. minutě nebyl daleko od gólu David Huf, jehož pokus vytěsnil z brankové čáry Cheick Souaré. Do sítě neprošly ani další dvě šance z malého vápna, které následovaly nedlouho poté.

Zmařené příležitosti nakonec mohly Chrudim setsakra mrzet. Vyškov si počkal na svoji možnost a ve 42. minutě zamířil přesně po rychlé akci Benny Kanakimana. Jeho hlavička poslala hosty do příjemného náskoku, jenž už bez větších potíží vydržel do závěrečného hvizdu první půle.

Jihomoravané věřili, že finišem úvodního poločasu se nastartují a druhá část bude patřit jim. Nicméně ambice se úplně nenaplnily. Chrudim byla po přestávce úspěšnější, což podtrhla v 50. minutě vyrovnávací brankou Davida Hufa. A to hostující mančaft nevěděl, že se řítí ještě jedna pohroma. Uběhly asi čtyři minuty, než se domácí prosadili znovu a vedli.

Východočeši se otočkou dostali do psychologické výhody, kterou uplatňovali i na trávníku. Vyškov měl potíže odpovědět a čas nemilosrdně mizel. Houstly také emoce, po nichž padaly žluté karty na obou stranách. Gólman Stejskal měl navíc celkem dost štěstí, že jeho cesta za míčem pryč z vápna neskončila třetím míčem v jeho síti.

Také v samotném závěru zápasu se ještě strhla mela, při níž rozhodčí rozdal nejednu žlutou kartu. Na výsledku se ale nic neměnilo a Chrudim se stala prvním týmem sezóny, který Vyškov porazil. Hned tři družstva přitom mohou celek trenéra Jana Kameníka dohnat – a dvě z nich dokonce i přeskočit, pokud vyhrají. Jen o bod za Vyškovem číhá Dukla Praha a Táborsko, tříbodovou mezeru se pak pokusí zalepit Jihlava.

Následuje reprezentační přestávka, jež dovolí Vyškovu si v nabitém programu sezóny aspoň trochu oddechnout. F:NL se vrátí v přespříštím týdnu, kdy MFK bude hostit lákavé derby s Prostějovem. Duel se uskuteční v sobotu 16. září na stadionu v Drnovicích. Začíná se tradičně od 10.15.