1. října 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Dva góly během chvilky ve Varnsdorfu, Vyškov odjíždí s bodem

Vyškovští fotbalisté odehráli 11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ve Varnsdorfu, odkud se vrací se smírným výsledkem. Po bezgólovém prvním dějství přišla divočejší pasáž ve druhém poločase, která určila konečný stav na remízových 1:1.
11. kolo F:NL 2023/24, 1. 10. 2023 16:00

FK Varnsdorf

1:1

(0:0)

FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kouřil, Kubista, Zálešák – Osaghae, Kříž – Gembický, Kosař, Rudnytskyy (C) – Firbacher.

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Lahodný (46. Falta), Musa, Štěpánek (C) – Eneme, Metsoko – Kanakimana, Souaré (18. Němeček), Bayo – Diallo (65. Vintr).

Branky: 66. Samko – 72. vlastní gól (Kouřil)

ŽK: 62. Samko, 76. Zálešák – 42. Bayo, 81. Ilko, 90+2. Němeček.

Rozhodčí: Kotala – Kříž, Bureš.

Vyškovští věděli, že sice míří na půdu šestnáctého týmu tabulky, zároveň však nemohli očekávat žádnou snadnou práci. Nastoupila velmi kvalitní sestava včetně ofenzivních tahounů Idjessiho Metsoka, Bennyho Kanakimany či Fahada Baya.

V prvním poločase neměl nikdo žádnou klíčovou převahu. Spíše se objevovaly náznaky šancí domácích, když Stejskal likvidoval v osmé minutě nepříjemnou hlavičku soupeře a ke konci půle mohl dávat do odkryté brány po chybné rozehrávce Rudnytskyy. MFK ovšem komplikace přežil a mohl být rád, že přestávka začíná za remízového výsledku.

Kouč Kameník sáhl do sestavy a do druhé půle naskočil namísto Lukáše Lahodného čerstvý Šimon Falta. Byl to ale Varnsdorf, kdo se střelecky prosadil jako první a v 66. minutě se trefil Denny Samko. Ten stejný fotbalista, který jen pár chvil předtím obdržel žlutou kartu. Vyškov se každopádně snažil okamžitě odpovědět, a tak mu přišel velmi vhod vlastní gól na 1:1 Martina Kouřila ze 72. minuty.

Závěr byl ještě hektický, MFK zároveň v posledních momentech čelil nebezpečnému rohu. Skóre 1:1 se však již nezměnilo a Vyškov si připsal bod. Hosté určitě zůstanou do příštího víkendu na čele, otázkou ale je s jak vysokým náskokem. Ještě v pondělí totiž hraje druhá Dukla Praha, jež aktuálně na MFK ztrácí čtyři body.

Následující měření sil absolvuje Vyškov doma, konkrétně v sobotu 7. října od 10.15 s Viktorií Žižkov. Dějištěm souboje se stane stadion v Drnovicích. Vstupenky na duel zakoupíte ZDE.