19. srpna 2022, Tadeáš Mima

Neporazitelnost trvá! Vyškov vyloupil Opavu, rozhodla první půle

Super výsledky fotbalistů Vyškova pokračují. Jihomoravané před kamerami ČT Sport předvedli další skvělý výkon, když v předehrávce čtvrtého kola vynulovali Opavu a jdou aspoň prozatím do čela FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vítěznou trefu zaznamenal František Matys.
4. kolo F:NL 2022/23, 19. 8. 2022 18:00

Slezský FC Opava

1:2

(0:1)

Slezský FC Opava: Číž – Helebrand (59. Haitl), Bílek, Janoščín, Kadlec (80. Rataj) – Rychlý, Macháček (67. Doleček) – Kopečný, Pikul (80. Dostál), Šigut (67. Šcudla) – Kramář.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Matys, Kubala – Lahodný (64. Weber) – Kanakimana, Krška (46. Cabadaj), Fofana (80. Klesa), Alégué Elandi (64. Lacík) – Vintr (76. Lual).

Branka: 28. Matys. Žluté karty: 46. Helebrand (OPA), 90+4. Janoščín (OPA) – 21. Lahodný (VKV), 39. Fofana (VKV), 89. Klesa (VKV), 90. Kanakimana (VKV), 90+3. Kinský (VKV). Rozhodčí: Všetečka – Horák, Hádek.

Zkraje utkání působila o něco aktivněji Opava, když si dobrou pozici vytvořil v osmé minutě Pikul. Žádnou z pozic ale domácí hráči nevyužili a naopak se otevřel po čtvrthodině hry prostor Srubkovi, jehož hlavička šla do břevna.

Hosté se ovšem dočkali kýženého gólu. Krškův centr z rohového kopu doputoval k Františku Matysovi a ten hlavičkou o zem otevřel skóre duelu. Do konce poločasu pak sice ještě přišly dvě zajímavější šance Opavy, nicméně Vyškov vždy nebezpečí ustál.

Do druhé půle vkročili zase o lépe domácí, a to rovnou sérií příležitostí během deseti minut. Nejdříve kryl štiplavý pokus ze strany Kinský, přičemž o chvíli později přišel pokus Jana Kadlece u zadní tyče. Z perfektní pozice se ale netrefil, podobně jako Kopečný, jenž byl včas dostoupen v ideálním prostoru před bránou o chvíli později.

V dalších minutách následovala střídání na obou stranách a Opava věřila, že s výsledkem ještě něco udělá. Vyškov však situaci perfektně zvládl a dovedl utkání k vítězství 1:0. Po vydařené předehrávce tak putují svěřenci trenéra Jana Trousila na první příčku F:NL. Navíc počtvrté v sezóně neprohráli a navázali na domácí výhru z předchozího kola nad Táborskem.

Příští měření sil čeká jihomoravské fotbalisty v sobotu 27. srpna. Na domácím stadionu v Drnovicích dojde na regionální derby, jelikož Vyškov bude hostit Líšeň.