14. května 2022, Kryštof Severa

Vyškov v posledním zápase sezóny trefil pět tyček, body s Duklou nakonec dělil

V závěrečném utkání letošní sezóny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítal Vyškov doma v Drnovicích pražskou Duklu. Utkání bylo ve znamení trefování brankových konstrukcí, do vedení se Vyškov dostal po necelé hodině hry díky gólu Kanakimany. Hosté v poslední pětiminutovce srovnali, blíže výhry však byli domácí, jenže jak Moučka, tak Matys v závěru trefili tyč. Celkově jich Vyškov v utkání trefil pět.
30. kolo F:NL 2021/22, 14. 5. 2022 17:30

1:1

(0:0)

FK Dukla Praha

MFK Vyškov: Kinský – Da. Němeček (72. Oulehla), Harušťák, Srubek, Ilko – F. Štěpánek (72. Matys) – Kanakimana (65. Lacík), Ackroyd (65. Dan Jambor), Moučka, Klesa (C) (81. Macej) – O. Vintr.

FK Dukla Praha: Štefan – F. Matoušek, Peterka, Konan (60. Kovernikov), Cienciala – Barac – Dav. Kozel, Šebrle, Buchvaldek (81. J. Hrubeš), Kim (68. Da. Breda) – Pázler (C) (58. Červenka).

Branky: 57. Kanakimana – 86. Kozel. Žluté karty: 72. F. Štěpánek, 74. Dan Jambor, 77. Oulehla, 84. O. Vintr, 90+2. Srubek – 42. Dav. Kozel, 89. Da. Breda.

Obou týmům v závěrečném kole už o nic nešlo, a tak si mohly utkání především užít. A začaly zostra. Už ve druhé minutě si na centr Ciencialy naskočil hostující kapitán Pázler a hlavou trefil pravou tyč. O chvíli později se připomněli také domácí, Vintr po přihrávce spoluhráče pálil ostře z první, ovšem také jen do tyče. V akci poté pokračoval Klesa, jenže i kapitán Vyškov trefil brankovou konstrukci – jeho technická rána zpoza vápna rozezvučela břevno.

Další šance přišly až po půlhodině hry. Kinský nejprve vyboxoval hodně nebezpečný centr Šebrle, k míči se poté dostal Kim a jeho křižná rána po zemi z okraje šestnáctky o centimetry minula tyč. Korejský záložník hrozil i o tři minuty později, z těžkého úhlu pálil pouze do Kinského. V samotném závěru poločasu neuspěl domácí Ackroyd, jehož vychytal brankář Dukly Štefan a se zpožděním byl pískán ofsajd. V nastavení úvodního dějství vyslal parádní ránu z dálky Arnaud Konan, proti jeho ráně směřující přesně do šibenice vytáhl Kinský skvělým zákrokem konečky prstů na roh.

Úvod druhé půle patřil domácím. Klesa se dostal k míči ve vápně a vyslal skrytou ránu po zemi na zadní tyč, Štefan se natáhl a vytáhl jeho pokus na roh. V 57. minutě přišla vedoucí branka Vyškov. Bienvenue Kanakimana ve sprinterském souboji za dlouhým míčem nedal šanci Konanovi, prodral se s míčem do vápna a tvrdou ranou mimo dosah Štefana otevřel skóre – 1:0. Hosté ožili hru dvojím střídáním a vyrovnání mohla přinést spolupráce na ose Šebrle – Buchvaldek, druhý jmenovaný ve vápně o milimetry nedosáhl na centr svého spoluhráče.

Dvacet minut před koncem byli domácí blízko druhému gólu. Po akci Jambora se střídajícím Ackroydem měl velkou šanci Klesa, podruhé v utkání ale napálil břevno. Hosté ve zbytku utkání vrhnuli zbytky sil do útočení a nakonec se z nenápadné akce dočkali srovnání. Červenkův centr ve vápně přilétl přesně na kopačku Davida Kozla a ten lehkou tečí nasměroval míč k tyči – 1:1.

To však nebylo vše a domácí byli v závěru centimetry od výhry. Nejprve v 88. minutě utekl po levém křídle střídající Lacík, našel Moučku, ale jeho přízemní rána křížem zaklepala na levou tyč. Brankové konstrukce byly v zápase pro domácí MFK skutečně zakleté. V první minutě nastavení si totiž na centr z rohového kopu naskočil obránce Matys, jenže ani on nerozhodl a hlavou mířil jen do tyče.

V na šance zajímavém zápase tak Vyškov doma remizoval s Duklou Praha 1:1.