7. října 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

MFK stále doma neporažen! Odnesl to Žižkov

Fotbalisté MFK obstáli v důležitém střetnutí na domácí půdě. Poslední víkend před repre přestávkou odehráli v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Viktorií Žižkov, nad níž uspěli 2:0 po trefách v druhé půli.
12. kolo F:NL 2023/24, 7. 10. 2023 10:15

2:0

(0:0)

FK Viktoria Žižkov

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Štěpánek (C), Musa, Němeček – Eneme, Mafwenta (70. Diallo) – Kanakimana, Falta (57. Vintr), Bayo – Metsoko (82. Lahodný).

FK Viktoria Žižkov: Čtvrtečka – Řezáč (81. Sodoma), Richter, Klusák, Muleme, Prošek, Hönig, Sixta (62. Voltr), Batioja (C), Finěk (62. Jirásek), Rosa.

Branky: 74. Musa, 90+2. Diallo.

ŽK: 25. Musa, 65. Josl (kondiční trenér), 67. Ilko, 90. Bayo – 73. Hönig, 86. Voltr, 90+3. Prošek, 90+6. Muleme.

Rozhodčí: Rouček – Antoníček, Zoufalý.

V prvním poločase se oba mančafty nejdříve spíše oťukávaly, než začaly přicházet větší možnosti. Žižkov si vypracoval střeleckou pozici kolem desáté minuty, jenže proti Hönigovi zasáhl pozorný blok. Neuspěl ani MFK zhruba o čtvrt hodiny později, kdy Mafwenta dával přízemní ránu vedle.

Emoce vzbudila situace ve 39. minutě, kdy šel k zemi po zákroku hostů ve vápně Benny Kanakimana. Rozhodčí ovšem nechal plynout hru dále a pokutový kop, jehož se dožadovalo publikum, se nekonal. Neuspěl ani Metsoko, který v rohu hřiště nestihl dlouhý balón a donutil k výběhu od brankové čáry i brankáře Čtvrtečku. Úvodní dějství tak skončilo nerozhodně 0:0.

Vyškované naskočili do další části velmi vitálně. Kanakimanovi stačilo po zahajovacím hvizdu půle jen pár minut, než se dostal k pokusu zleva a zasáhl břevno. Žižkov se však následně osmělil a několika šancemi zahrozil ve Stejskalově vápně. Domácí mužstvo ale všechna dramata přežili a mžikem se vydali na odplatu.

V 73. minutě si Vyškovští perfektně rozehráli standardku, na jejímž konci byla přesná hlavička Ramathana Musy na 1:0. Tímto momentem získali svěřenci kouče Jana Kameníka klíčovou výhodu, o kterou se pečlivě starali až do úplného finiše. Mezeru v otevřené defenzivě Viktorie při finálním tlaku pak ještě potrestal střídající Amidou Diallo. Konečný stav tak upravil na 2:0 a potvrdil letošní neporazitelnost MFK v domácím prostředí.

Nyní přichází reprezentační přestávka, během níž Vyškov načerpá nové síly a doléčí šrámy. Další ligový souboj se chystá na pátek 20. října, kdy lídr tabulky zamíří do Jihlavy. Hrát se bude od 17 hodin a měření sil odvysílá ČT Sport.