20. října 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Sláva v Jihlavě! Vyškov pojistil vedení v soutěži

Skvělý návrat po reprezentační pauze předvedli fotbalisté Vyškova! Ve 13. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zamířili do Jihlavy, kde sebrali všechny body tamnímu FC Vysočina díky gólu Idjessiho Metsoka ze druhé půle. Před víkendovým pokračováním soutěže tak má MFK již sedmibodový náskok na čele.
13. kolo F:NL 2023/24, 20. 10. 2023 17:00

FC Vysočina

0:1

(0:0)

FC Vysočina: Mastný – Svoboda, Vedral (C), Piško, Farka – Tureček (83. Shudeiwa), Pešek – Selnar (60. Ogiomade), Lacko, Franěk (90. Chytrý) – Tall (60. Fila).

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Štěpánek (C), Sylla, Němeček (76. Kamara) – Eneme (88. Červeň), Mafwenta – Kanakimana (60. Souaré), Lahodný (60. Vintr), Diallo – Metsoko (88. Coulibaly).

Branky: 75. Metsoko.

ŽK: 33. Franěk – 37. Lahodný.

Rozhodčí: Machálek – Arnošt, Šafránková.

Když se mančaft vrací do boje po reprezentačních povinnostech, není nikdy snadné okamžitě nasadit plné tempo. A to obzvláště, když v sestavě schází důležitá jména. Do Jihlavy se MFK vydal například bez hráčů, jako jsou Musa Ramathan či Fahad Bayo. Ani přesto se ale Vyškov ničeho neobával a šel plnou parou do zápasu.

V první půli se skóre neměnilo a oba týmy hledaly ideální rozpoložení. Po pětačtyřiceti minutách tedy platilo zasloužené skóre 0:0, které ovšem slibovalo zajímavou zápletku do dalšího dějství. Naděje na vítězství totiž byly rovnocenné pro Vysočinu i Vyškov.

Po přestávce hra plynula a čekalo se na moment, jenž měření sil definitivně zlomí. A ten skutečně nastal. V 75. minutě se dostal do vhodné pozice Idjessi Metsoko a svojí osmou brankou v sezóně F:NL zajistil Jihomoravanům klíčový náskok. Jihlavští mohli vyrovnat o pár chvilek později, gólman Stejskal však stačil vyrazit míč a podílel se na tom, že hosté nakonec i vyhráli.

Ubojovaným výsledkem 1:0 potvrdili Vyškovští první místo ligy. Aktuální rozdíl mezi nejvyššími dvěma příčkami činí sedm bodů, druhá Dukla nicméně má ještě sobotní utkání k dobru. Zato Vyškov již vyhlíží příští týden, během nějž se vrátí domů. V Drnovicích nastoupí MFK v sobotu 28. října od 10.15 proti nevyzpytatelné Opavě.