28. října 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

První prohra doma, nad síly Vyškova byla Opava

Stadion v Drnovicích byl až doposud nedobytnou tvrzí MFK Vyškov, jenže nic netrvá věčně. První porážku v sezóně zde utrpěli svěřenci Jana Kameníka s Opavou, která se dostala do vedení po divokých úvodních minutách. Následně svůj náskok ještě pojistila a vychází ze 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jako vítěz.
14. kolo F:NL 2023/24, 28. 10. 2023 10:15

MFK Vyškov

1:3

(1:2)

Slezský FC Opava

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Štěpánek (C), Musa, Sylla – Souaré, Mafwenta – Eneme, Bayo, Diallo – Metsoko

Slezský FC Opava: Číž – Kadlec, Helebrand, Janoščin (C), Kopečný, Blecha, Rataj, Málek, Ščudla, Velička, Vaněček

Branky: 10. Metsoko (pen.) – 6. Ščudla, 12. Velička, 68. Blecha (pen.).

ŽK: 36. Štěpánek, 55. Musa, 67. Sylla, 90+1. Coulibaly – 9. Kopečný, 43. Vaněček, 58. Kadlec, 90+1. Vincour.

Rozhodčí: Krejsa – Hrabovský, Kotalík.

Do zápasu vstoupila lépe Opava, která si tvořila šance a Vyškov zůstával v defenzivním postavení. Útočná hra se hostům nakonec vyplatila i gólově, když se v šesté minutě trefil Ščudla. Odpověď MFK ovšem byla blesková – o čtyři minuty později po ruce v opavském vápně proměnil penaltu Idjessi Metsoko a zdálo se, že pohromu ve skóre zažehnal.

Remízový stav ale opět nevydržel dlouho. Prakticky hned po výkopu se Slezský FC znovu dostal dopředu a Velička vrátil ve 12. minutě náskok svému mančaftu. Vyškov se následně snažil získávat více prostoru a kombinovat poblíž brány soupeře, jenže bez většího efektu. Vedení zůstalo Opavě i do druhé půle.

MFK sáhl o pauze ke dvojitému střídání, při němž opustili trávník Pavol Ilko a Fahad Bayo. Do hry místo nich naskočili Benny Kanakimana a Ondřej Vintr. Nicméně hned první nadějnější Kanakimanův únik skončil ofsajdem, a ani poté se žádné gólovky moc nenabízely.

Vše se mohlo změnit v 65. minutě, kdy dostal perfektní pas do vápna Vintr. Luxusní pozici ovšem neproměnil a dovedl ji pouze k odkopu hostujícího brankáře. A když Opava přežila klíčový moment, sama trestala. Výhodu pokutového kopu si totiž zajistili i Slezané a zásluhou Filipa Blechy zvýšili na 3:1. Tím bylo utkání definitivně rozhodnuto.

Vyškov zápas nezdramatizoval ani v úplném závěru, a tak MFK poprvé v ročníku padl na domácí půdě. I když Jihomoravané stále vedou F:NL, druhá Dukla Praha stáhla rozdíl v tabulce na pouhý jeden bod. Další epizoda boje o čelo se uskuteční v sobotu 4. listopadu – v příštím kole zamíří Vyškovští na hřiště Líšně.