4. listopadu 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Regionální derby bez gólu, Vyškov veze z Líšně bod

Regionální souboj s Líšní dopadl smírně. Fotbalisté Vyškova si ze stadionu v brněnské Kučerově ulici odvezli bod, když utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dopadlo výsledkem 0:0. Hosté přitom měli v prvním i druhém dějství několik pozic, při nichž nechybělo mnoho, aby skórovali.
15. kolo F:NL 2023/24, 4. 11. 2023 14:00

SK Líšeň 2019

0:0

(0:0)

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Polášek (80. Mionič), Matocha (63. Tauš), Machalík, Sokol (90+1. Mezera) – Vandas (63. Vlasák).

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko, Sylla, Musa, Němeček (66. Souaré), Štěpánek (C) – Mafwenta, Bayo (66. Diallo), Eneme (90+3. Lahodný), Kanakimana (80. Vintr) – Metsoko.

Bez branek.

ŽK: 59. Otrísal – 88. Vintr.

Rozhodčí: Pechanec – Šimáček, Ježek.

Sestava se musela obejít bez obránce Kessyho Coulibalyho, který dostal stopku kvůli žlutým kartám. Kádr pro zápas v Líšni však byl i přesto velmi silný a snažil se od prvních momentů hrozit vepředu. MFK byl velmi blízko trefě po zhruba pěti minutách od úvodního hvizdu, kdy míč poslal za čáru Idjessi Metsoko, nicméně kvůli ofsajdu trefa neplatila.

Hostům se nabízely také další možnosti k útokům, jenže žádný z nich nepřekvapil brankáře Vajnera. Zato Líšeň zahrozila ze standardní situace, jež přinesla střelu Marka Matochy. Ten se opřel do míče a nechybělo mu moc, aby trefil horní roh Stejskalovy brány. Nakonec ale ani Brňané neuklidili žádnou svoji akci do sítě a po poločase platil stav 0:0.

Do druhé části vstoupil Vyškov poměrně dobře a stále zkoušel překonávat soupeře. Velice blízko gólu se objevil kolem 55. minuty Golden Mafwenta, jehož pokus z dálky skákal po brankové čáře, avšak Vajner ho stačil na poslední chvíli zkrotit v rukavicích. Skvěle se jevila i rána Kanakimany brzy poté, která ovšem po zmatcích v líšeňské defenzivě šla nad odkrytou bránu.

Zhruba na prahu závěrečné čtvrthodiny se začaly častěji akce Líšně. Jedna z nich, jíž završil střelou po pěkném naznačení Adrián Čermák, ale skončila pouhým balónem vedle vzdálenější tyče. Brněnský mančaft nevyužil ani série vyškovských chybiček, kvůli nimž MFK měl chvilku problém odehrát míč do bezpečí z vlastní půlky. Gól každopádně už nepadl a Líšeň se s Vyškovem rozešla smírně.

Vyškov prozatím zůstává na čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, jelikož drží dvoubodový náskok na druhou Duklu. Pražský celek ovšem má domácí duel k dobru – nastoupí k němu v neděli 5. listopadu od 14.00. Jeho soupeřem se stane Táborsko. Finální rozuzlení podzimu pak přijde příští sobotu 11. listopadu, kdy právě Dukla přijede na domácí stadion Vyškova v Drnovicích. Vstupenky na klíčový souboj seženete ZDE.