11. listopadu 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Vyškov přezimuje na první příčce! Duklu doma vynuloval

Klíčový souboj o čelo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvládl Vyškov ukázkově. Jihomoravští fotbalisté v 16. kole soutěže hostili druhou Duklu Praha, které ukázkově vrátili nedávnou porážku z osmifinále MOL Cupu. Po trefách Baya a Štěpánka uspěl MFK 2:0 a upevnil náskok na čele F:NL na čtyřech bodech.
16. kolo F:NL 2023/24, 11. 11. 2023 10:15

2:0

(2:0)

FK Dukla Praha

MFK Vyškov: Stejskal – Štěpánek (C) (80. Lahodný), Ramathan, Sylla – Ilko, Eneme, Mafwenta, Souaré – Kanakimana (88. Coulibaly), Bayo (80. Diallo) – Metsoko (83. Vintr).

FK Dukla Praha: Šťovíček – Vondrášek (46. Buchvaldek), Holiš, Peterka (C), Ludvíček (78. Červenka) – Douděra, Jeřábek, Barac (46. Ullman), Moulis (46. Hudec) – Špatenka (71. Zeronik), Matějka.

Branky: 25. Bayo, 39. Štěpánek.

ŽK: 8. Eneme, 36. Ilko, 86. Musa – 15. Peterka.

Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Hádek.

Oproti předchozímu kolu v Lišní udělal trenérský štáb MFK jedinou změnu. Do základu nasadil místo Davida Němečka Cheicka Souarého, který měl dopomoct k úspěchu nad silným rivalem. Ze začátku střetnutí byla k vidění spíše oťukávaná z obou stran, při níž se zrodila například nepřesná rána Enemeho vysoko nad či pomalý pokus hostů do náruče Stejskala.

Jakmile se ovšem domácí trochu rozehřáli, přišla parádní situace. Perfektně zahrál rohový kop Ilko, jenž dopravil balón do vápna a nadělal Dukle velké potíže. Ve chvilce, kdy panoval největší zmatek, potom sebral míč Fahad Bayo a dotlačil jej za brankovou čáru. Jihomoravané tak od 25. minuty vedli.

MFK navíc předvedlo ještě jednu fantastickou akci – ve 39. minutě si zpracoval těžký pas vzduchem Filip Štěpánek, prošel hřištěm a sólo završil trefou na 2:0. Do druhé půle tak vstupovali svěřenci kouče Jana Kameníka v luxusní pozici. Dukla naopak reagovala se startem druhého dějství třemi střídáními.

Pražané odstartovali po pauze celkem aktivně, avšak Vyškov se nenechal tlakem zaskočit. Veškeré nepříjemnosti eliminovala poctivá obrana, načež se herně chytili i domácí fotbalisté. Měření sil za ně mohl definitivně rozhodnout na 3:0 Idjessi Metsoko, ale v 75. minutě svůj průnik trestuhodně zahodil. Každopádně MFK měl dění stále pod kontrolou.

Zaváhání nepřipustil Vyškov ani v úplném závěru, kdy vytáhl skvělý zákrok Jan Stejskal proti střele do horního rohu. MFK nakonec dokráčel k zasloužené výhře 2:0 a přezimuje na první pozici F:NL, a to rovnou s úžasným náskokem čtyř bodů. Podzimní mise tak přinesla překrásnou tečku, na níž bude chtít klub navázat v jarní fázi soutěže.